Шалена кількість: скільки українців втратили роботу через війну

21 листопада 2022, 11:54
Читать новость на русском

Через війну в Україні було зруйновано сотні підприємств. Загалом щонайменше 5 мільйонів українців втратили роботу.

Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна під час Польсько-Українського економічного форуму.

Цікаво Заплатили майже 800 мільйонів фунтів: як Британія продовжує купляти "не російську" нафту

Зростання рівня безробіття

Бережна зазначила, що бойові дії наразі тривають там, де було зайняті 10 мільйонів працівників. Через масштабні руйнування мільйони втратили роботу.

Війна руйнує ринок праці України. Щонайменше 5 мільйонів людей втратили роботу. У боях загинули сотні робітників,
– сказала заступниця Міністра економіки.

Окрім того, через бойові дії країну покинули вже близько 7 мільйонів людей. Бережна додала, що у сусідній Польщі знаходиться 1,5 мільйона українців. Повернення цих громадян додому є одним із головних завдань уряду.

Ми розуміємо, що на шляху відновлення України, повернення наших людей перед нами стоять великі виклики та завдання. І сподіваємось, що міжнародні партнери підтримають нас в цьому, зокрема, й наш добрий друг Польща, в якій майже 1,5 млн українців нині перебувають за програмою тимчасового захисту. Ми прагнемо повернути додому всіх наших громадян, що були змушені виїхати через війну,
– наголосила Тетяна Бережна.

За її словами, необхідним є створення нових робочих місць. На це спрямовано низку урядових програм, зокрема, доступне кредитування для бізнесу, релокація підприємств з небезпечних територій у відносно безпечні, грантова підтримку розвитку підприємництва ЄРобота, залучення безробітних до суспільно корисних робіт в рамках проєкту “Армія відновлення” та програми допомоги з часткового безробіття.

Нагадаємо, за словами Міністра Економіки Юлії Свириденко, до кінця року рівень безробіття в Україні може досягти 30%.

Що таке "Армія відновлення"

  • В рамках проєкту уряд залучає безробітних українців до відновлення країни. Це допоможе вирішити одразу 2 проблеми – нестачу робочих місць та потребу відбудови зруйнованих міст та сіл.
     
  • Безробітні можуть бути залучені як до задач, спрямованих на задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань та сил цивільного захисту, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення.
     
  • До робіт залучаються всі працездатні особи, зокрема зареєстровані безробітні та внутрішньо переміщені особи, які не мають обмежень за станом здоров'я. Держава оплачує їхню роботу на рівні мінімальної зарплати, яка з жовтня складає 6700 гривень.