Білорусь заборонила транзит литовських нафтопродуктів в Україну: чим це нам загрожує
Джерело:
"Белта"Білорусь заборонила транзит продуктів із Литви до України з 7 лютого. Тут мовиться про залізничні перевезення нафтопродуктів, а також хімічних та мінеральних добрив.
Причому не тільки у Литві зроблених, а й завантажених на литовських залізничних станціях. Як написали білоруські ЗМІ, про це заявив речник місцевого МЗС Анатолій Глаз.
Також цікаво У Європарламенті заявили про окупацію Білорусі російськими військами
Відносини Білорусі та Литви: з'явилася нова точка напруги
Влада у Мінську заборонила транзит литовських товарів своєю територією, себто й до України теж. Білоруські журналісти зазначили, що через Білорусь таких товарів щороку транспортують на понад мільярд доларів.
Як білоруси пояснили своє рішення
У Мінську заявили, що заборонили транзит із Литви у відповідь на аналогічну заборону, раніше запроваджену Вільнюсом (заборону транзиту білоруських товарів через литовські порти).
А чому Литва заборонила транзит білоруських товарів
Річ у тім, що підприємство "Білоруськалій" та інші державні компанії, підконтрольні режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, перебувають під антилукашенківськими санкціями Сполучених Штатів Америки з грудня 2021 року.
І хоча спершу Литва на ці санкції не реагувала та дотримувалася чинних контрактів із білорусами, суспільний резонанс ситуації (який міг призвести навіть до відставки уряду) змусив владу переглянути свою позицію.
Яку загрозу для України становить таке рішення Білорусі?За даними групи "А-95", як зазначили в enkorr, у 2021 році частка литовського дизельного палива на українському ринку становили 9%, а литовського бензину – 11%, що, безумовно, досить багато.
Тож загрози маємо дві: деякий дефіцит палива на заправках або зростання цін. Та чи ці загрози дійсно втіляться – наразі невідомо.
Зверніть увагу, на початку лютого:
- Литва відправила в Україну місію, яка оцінюватиме потребу в додатковій допомозі.
- А от у Білорусі російські військові вже почали етап бойового злагодження на полігонах.
Тим часом Польща планує передати Україні нове озброєння: дивіться відео