Східна Європа ставить під загрозу економічне життя України, – Bloomberg
Джерело:
BloombergПісля блокади Польщею українського зерна інші країни Східної Європи теж приєдналися до цієї тенденції. Це сильно вдарило по економіці нашої держави.
Що сталося
У квітні Польща заборонила імпорт українського зерна після тижнів вуличних протестів серед фермерів. Вони були незадоволеними надлишком нашого зерна, який спровокував обвал цін на цю продукцію. Після цього обмеження ввели Угорщина, Словаччина та Болгарія.
Читайте також 130% на імпорт: Туреччина запровадила мито на зернові України
Лідер партії "Права та Справедливості" Ярослав Качинський, висловив занепокоєння навіть тоді, коли позитивно оцінив ембарго на зерно, сказавши, що "жорстке рішення" зрештою допоможе Києву.
Це не в інтересах наших друзів, щоб Польща занурилася в кризу — і щоб ми побачили, що до влади тут приходять люди, які змінять політику радикальної підтримки України,
– заявив він.
Європейський союз засудив такі дії та уклав угоду з цими країнами, щоб забезпечити транзит, через ці країни, до держав-членів союзу. Тож транспортування дозволили, але блокада досі залишається.
Чому це сильно вплине на економіку України
Цього сезону Польща імпортувала 7% українських пшениці та кукурудзи, що робить її вагомим споживачем нашого зерна. Ембарго від цієї та інших сусідніх країн спричинить значні економічні труднощі.
Зеленський під час телефонної розмови з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем засудив обмеження та попросив їх зняти.
Штучне і незаконне обмеження торгівлі з Європейським Союзом б’є по Україні, яка протистоїть російській агресії, як економічно, так і політично,
– сказав він.
ЄС продовжив вільну торгівлю з Україною
- 28 квітня Європарламент проголосував за продовження вільної торгівлі з Україною. Про це у своєму Twitter розповів редактор "Radio Free Europe".
- Вільна торгівля – зовнішньоекономічна політика, за якої держава не втручається у торговельні відносини з іншими країнами; відсутність штучних (створених урядом) бар'єрів у торгівлі між окремими фірмами різних країн.
- Водночас Єврокомісія оголосила, що надасть додаткові 100 мільйонів євро для допомоги фермерам ЄС.