Укр Рус
12 червня, 16:03
2

Кому з ВПО припинять виплачувати допомогу через два місяці

Основні тези
  • Деяким внутрішньо переміщеним особам (ВПО) припинять виплачувати допомогу, якщо до 1 травня не здійснять заходів для працевлаштування.
  • Особам, яким продовжили виплати ще на шість місяців, можуть припинити виплати вже через 2 місяці за певних умов.
  • Уряд буде перевіряти дані ВПО для отримання допомоги шляхом порівняння їх із різними джерелами інформації за допомогою автоматизованих баз даних.
Виплати для ВПО Виплати для ВПО

Для деяких ВПО скасують нарахування виплат. Якщо до 1 травня переселенець не вжив заходів для свого працевлаштування, йому припиняється фінансова допомога.

Кому з ВПО припинять виплати

Деяких ВПО можуть позбавити виплат уже через 2 місяці. Це стосуватиметься лише тих осіб, виплати яким було продовжено на ще один шестимісячний період.

Читайте також Кому з ВПО автоматично продовжили виплати з 1 червня

За певних обставин, таких як онлайн-навчання дітей, один із працездатних членів родини може залишатися без роботи. Для інших безробітних, але працездатних членів сім'ї передбачено пільговий період для отримання підтримки в пошуку роботи.

Зауважте! Згідно з постановою Кабміну, допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам, які мають на неї право і звернулися за продовженням виплат з особисто поданою заявою в лютому-квітні 2024 року, призначається і виплачується починаючи з 1 березня 2024 року.

Отже, якщо станом на 1 травня особа не вжила заходів для свого працевлаштування, допомога їй припиняється незалежно від того, чи вона подавала таку заяву в березні, чи у квітні.

До слова! Щодо осіб, які звертаються за продовженням виплат у травні або червні, ситуація простіша: такі люди матимуть реальних два місяці для працевлаштування або реєстрації в центрі зайнятості. Два місяці відлічуватимуться з 1 травня або з 1 червня.

Як перевірятимуть виплати ВПО

Перевірка даних, наданих українцями для отримання допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО), буде здійснюватися шляхом порівняння цих даних з інформацією, наданою Мінсоцполітики, а також з даними інших суб’єктів надання інформації.

Важливо! Для верифікації уряд буде застосовувати автоматизовані бази даних, інформаційні системи та реєстри.

Фактори для перевірки:

  • Група інвалідності: згідно з даними централізованого банку даних з проблем інвалідності.
  • Облік ВПО: згідно з даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
  • Однакові записи: наявність однакових записів з персональними даними особи, якій призначено допомогу ВПО, за різними особовими справами.
  • Відбування покарання: перевірка на відбування покарання в місцях позбавлення волі.
  • Наявність житлового приміщення: перевірка наявності знищеного або пошкодженого житла.
  • Місце проживання: наявність задекларованого/зареєстрованого місця проживання реципієнта на територіях, де ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Росією.
  • Перебування за кордоном: перевірка на перебування за кордоном понад 30 календарних днів підряд або понад 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги.
  • Придбання транспортного засобу: перевірка на придбання транспортного засобу, з року випуску якого минуло менше ніж п’ять років.
  • Великі покупки: перевірка на будь-яку купівлю на суму, що перевищує 100 тисяч гривень.
  • Купівля валюти: перевірка на купівлю валюти на суму понад 100 тисяч гривень.
  • Наявність депозитних рахунків: перевірка наявності коштів на депозитному рахунку понад 100 тисяч гривень.