На випадок дефіциту: підприємцям дозволили імпортувати електроенергію

30 листопада 2023, 12:30
Читать новость на русском

Джерело:

Мінекономіки

Уряд дозволив промисловцям імпортувати електроенергію з-за кордону, щоб забезпечити стабільну роботу під час блекаутів. Такі підприємства не будуть зазнавати обмежень енергопостачання.

На випадок дефіциту

Імпортувати електроенергію можуть лише непобутові споживачі. Щоб уникнути відключень, необхідний обсяг імпорту повинен становити 50% від фактичного споживання щогодини з жовтня по квітень та 30% відповідно з травня до вересня.

Читайте також Багатий на прогнози грудень: що буде з цінами на продукти, курсом та пальним

Цієї зими залишається ризик продовження енергетичного терору з боку Росії. Агресор знову намагатиметься завдати нам удару, знищуючи об'єкти енергетичної інфраструктури. Щоб допомогти вітчизняному бізнесу стабільно працювати в разі виникнення дефіциту електроенергії, уряд забезпечив можливість її імпортувати з сусідніх країн,
— пояснює міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Імпортувати електроенергію українські підприємства зможуть зі Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі тощо. Обсяг дозволеного імпорту струму з Європи становить 1700 мегаватів для України та Молдови.

Навіть якщо в майбутньому будуть запроваджені обмеження в постачанні енергії для подолання дефіциту, то вони не застосовуватимуться до підприємців, які імпортують електроенергію.

Важливо! Для таких споживачів може застосовуватись лише використання спеціальних графіків аварійних відключень, які можуть бути впроваджені з метою запобігання системній аварії в об’єднаній енергетичній системі.

Хто може залишитися без електроенергії

Деяким українцям можуть припинити постачати електроенергію. Причин на це є декілька:

  • У разі наявності боргу за використання електроенергії у гаражах або гаражних кооперативах. Такі розрахунки проводяться за промисловими тарифами.
  • Якщо існує заборгованість за невраховану електроенергію, що вказує на факт крадіжки.
  • При здійсненні підприємницької діяльності побутовим споживачем і у випадку, коли після акту та попередження споживач не переуклав договір як юридична особа.
  • Якщо споживач відмовляється надавати доступ працівникам "Обленерго" для здійснення контрольного зняття показників або заміни лічильників.