Україна розпочала сезон закачування газу в підземні сховища, – "Нафтогаз"

2 квітня 2024, 12:32
Читать новость на русском

"Нафтогаз" уже розпочав сезон закачування газу у підземні сховища України. Загалом сезон відбору газу тривав 145 днів.Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов.

Завершення опалювального сезону

Як зазначили у "Нафтогазі", кінець сезону відбору та початок закачування газу в українські ПСГ знаменує собою завершення опалювального сезону.

Читайте також: Росія атакувала одне з підземних сховищ газу: чи вплине це на постачання українцям

За даними АТ "Укртрансгаз", впродовж опалювального сезону 2023-2024 року було відібрано 8,5 мільярда кубометрів природного газу з ПСГ, з яких Україна використала 6,7 мільярда кубометрів.

Цікаво! Очікується, за літні місяці в ПСГ буде завантажено до 4 мільярдів кубометрів газую. Це більше, ніж минулого року.

Зима без імпорту

Раніше голова НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов заявив, що Україна вперше пройшла цю зиму використовуючи лише власний газ для опалювального сезону.

Зверніть увагу! Відповідно до Меморандуму з МВФ, Україна заявляє про намір утриматися від імпорту газу на наступний опалювальний сезон. Паралельно будуть розглянуті заходи для забезпечення стабільності енергетичної системи після завершення терміну транзитної угоди з Росією, який припадає на кінець 2024 року.

В контексті цього також вказується, що Україна здатна прийняти додатковий обсяг газу у розмірі 3 мільярдів кубометрів для зберігання, призначеного для задоволення потреб країн Європейського Союзу.

Що відомо про удари по ПСГ

  • Глава НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов повідомив, що під час ракетного обстрілу рано вранці 24 березня, а згодом і 29 березня постраждали об'єкти "Нафтогазу" на заході України.
  • Генеральний директор оператора газосховищ "Укртрансгаз" Роман Малютін зазначив, що завдяки оперативним діям збитки не вплинули на можливість закачування газу в підземні сховища. Він додав, на ремонт пошкодженого об'єкта є достатнім, оскільки пошкоджене обладнання потрібне лише для забезпечення пікового відбору газу, починаючи з січня наступного року.