Китай не хоче російське вугілля через погану якість, – Reuters

11 січня 2023, 15:29
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

Китай відходить від локдаунів, спричинених коронавірусом. В міру того, як відновлюється економічна діяльність в країні, зростає потреба у вугілля. Тільки тепер Китай не хоче російської сировини.

Натомість Китай поступово відновлює імпорт австралійського вугілля та закликає вітчизняних шахтарів збільшити вже рекордний видобуток.

Цікаво Індія може відмовитися від російської нафти за однієї умови, – The Telegraph

Австралійське замість російського

Протягом двох років Китай не постачав вугілля з Австралії. В той час китайські покупці імпортували сировину з Індонезії, а також купували коксівне вугілля з Монголії та Росії. Однак якість такого вугілля була на низькому рівні. Китай не хоче купувати російське вугілля навіть за дуже низькими цінами.

Цікаво! У 2020 році в Китаї діяла неофіційна заборона імпорту австралійського вугілля. Піднебесна була обурена звинуваченням Австралії про поширення COVID-19. Тож відновлення імпорту є яскравим свідчення відновлення зв'язків між країнами.

Відновлення торгівлі, безсумнівно, є хорошою новиною для Китаю, щоб розв'язати проблему дефіциту високоякісного вугілля,
– йдеться в записці аналітиків COFCO Futures. 

Китай, найбільший у світі виробник і споживач вугілля, покладається на цю сировину для виробництва майже 60% своєї електроенергії. Саме тому співпраця з Австралією є дуже важливою для Китаю в плані енергетичної безпеки. Раніше Австралія була другим за величиною постачальником вугілля до Китаю. Очікують, що вона поверне частину свого ринку, яку тимчасово займали Росія та Монголія.

Цікаво Північне море може стати новим промисловим та енергетичним гігантом для Європи, – The Economist

Як Росію ізолюють від світу

  • Росія живе переважно на експорті нафти, газу й вугілля. Однак Захід своїми санкціями суттєво обмежує доходи агресорки.
  • Раніше від російської нафти відмовився Євросоюз та країни G7. Вони встановили обмеження на ціну для третіх країн. 
  • Найбільшими економічними союзниками агресорки залишалися Індія та Китай. Однак, як бачимо, ці країни також діють лише у власних інтересах і готові будь-якої миті відвернутися від Росії.
  • Китай вже купує вугілля в Австралії. А Індія заявила про готовність зменшити закупівлі російської нафти, якщо ціна перевищить 60 доларів.