Компенсація за теплопостачання: чи вдасться уряду зберегти розмір тарифів
Джерело:
Олена ШулякУ 2022 році було введено мораторій на зростання деяких ЖКП для населення. Різницю між реальним тарифом і тим, що сплачують громадяни, мали компенсувати державними ресурсами.
Для чого потрібна компенсація
В кінці 2023 року до парламенту було подано законопроєкт про надання субвенції громадам, аби там не виникла кризова ситуація, зокрема, не зупинялося теплопостачання через недостатнє фінансування. Грошова допомога передбачається у розмірі 10 мільярдів гривень.
Читайте також ЄС може продовжити торговельні пільги для України: Польща буде не задоволена
Через мораторій на підвищення вартості комунальних послуг, який ввели у 2022 році, нині маємо ціновий дисбаланс між собівартістю та реальною оплатою за послуги. І найбільшим питанням є саме надання послуг з теплопостачання.
На що надаватимуть компенсацію
Станом на зараз держава не має достатніх можливостей, зокрема фінансових для того, щоб повністю покривати потреби громад. Однак, знайти вихід з цієї ситуації можливо, на думку Шуляк.
Передбачається компенсація за ті послуги, на які встановлено мораторій на підняття тарифів. Водночас сума субвенції залежить не від обсягів боргу, а саме від різниці між сплаченими та нарахованими тарифами. Також субвенцію можна буде витратити як на аванс за енергоносії, так і на погашення заборгованості – і це оптимальне рішення, яке має влаштувати всіх,
– зазначає Шуляк
Під час війни важливо аби органи місцевого самоврядування та центральний уряд продовжували спільну роботу. Саме завдяки злагодженій співпраці усіх інстанцій, вдасться уникнути імовірних кризових ситуацій.