Накопичувальна пенсія: українці отримуватимуть виплати раніше 60 років
Нині мінімальний вік виходу на пенсію українців становить 60 років, якщо ті мають відповідний стаж. Якщо накопичувальну пенсію введуть, українці частково почнуть отримувати виплати раніше.
Який вік виходу на накопичувальну пенсію
Верховна рада розглядає законопроєкт № 9212, який має на меті ввести дві обов'язкових пенсії для українців – накопичувальну та солідарну.
Читайте також Менше ніж 3 тисячі гривень: які виплати отримують пенсіонери в Україні
Якщо законопроєкт ухвалять, усі працюючі особи до 55 років будуть зобов'язані брати участь у накопичувальній системі. Роботодавці теж будуть повинні платити за таких працівників пенсійні внески.
Увага! Цей проєкт не вносить змін до віку виходу на пенсію для українців. Все залишається, як і було.Після 55 років українцям почнуть виплачувати їх накопичувальну пенсію, а після виходу на законний відпочинок за віком, до неї додасться ще й солідарна. Обидві виплачуватимуться пожиттєво.
Коли українці виходять на пенсію
Вийти на пенсію за вислугу років українці можуть в 60, 63 та 65 років за наявності відповідного страхового стажу.
Щоб вийти на пенсію у 2023 році людині потрібно:
- досягнути віку 60 років та набути страховий стаж не менше 30 років;
- досягнути віку 63 років та набути страховий стаж від 20 до 30 років;
- досягнути віку 65 років та набути страховий стаж від 15 до 20 років.
Особи, які досягли 65 років, але не мають відповідного стажу – не мають права на пенсію. Для них передбачена соціальна допомога.
Як купити стаж, якого не вистачає до пенсії
- Ви можете купити страховий стаж, якщо вам не вистачає його для виходу на пенсію за віком. Для цього потрібно сплатити внески у ПФУ.
- Для цього потрібно: зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ, вибрати опцію "Договір на добровільну участь", заповнити форму та сплатити добровільний внесок.
- Щоб купити страховий стаж за один місяць, сума добровільного внеску має бути не меншою за розмір мінімального страхового внеску – 1 474 гривень.