Які моделі генераторів найчастіше купують та скільки коштує ремонт

30 січня 2023, 15:14
Читать новость на русском

Генератори стали надпопулярними серед українців у жовтні, коли відключення світла стали буденністю через атаки ворогом енергосистеми. З цього моменту продажі електрогенераторів усіх типів зросли у 3,2 раза.

У грудні ж попит на електрогенератори знизився на 53% у порівнянні з листопадом. Таку інформацію 24 Каналу надав торговельний онлайн-майданчик Prom.ua.

Цікаво Чи потрібен офіційний дозвіл на використання генератора: відповідь Гетманцева

Які моделі найпопулярніші серед українців

До найпопулярніших моделей, які купують українці, за версією Prom.ua потрапили:

  • бензиновий генератор KRAFT-DELE на 3 кіловати з середнім чеком у 12,8 тисячі гривень;
  • на другому місці – генератор Honda на 6,5 кіловата. Середній чек тут дорівнює майже 20 тисяч гривень;
  • на третьому місці розташувався 4-х тактний генератор Einbach на 2000 ватів – 5500 ватів з середнім чеком у 15,4 тисячі гривень.

Також користуються популярністю серед покупців:

  • бензиновий генератор "HONDA EM6500CXS 3F", на який українці в середньому витрачають в інтернеті 17,5 тисяч гривень.;
  • генератор SCHWARZMANA PROFESSIONAL 3 кіловати 1 фаза (220 вольтів) з середнім чеком у майже 14 тисяч гривень.
Зверніть увагу! З купівлею, підвищився попит і на ремонт генераторів, згідно зі статистикою Kabanchuk.ua. Там також додали, що запити на ремонт різко зросли після атаки дронів по Києву 17 жовтня. Уже 18 жовтня об’єм замовлень збільшився у 12 разів, порівняно з попереднім днем. У листопаді та грудні попит на дану послугу продовжував підвищуватися.

Чому генератори ламаються найчастіше

Найчастіша причина ремонту – це протікання карбюратора, нестабільна робота (глохне) та неможливість його запустити. Майстер сервісу Kabanchuk.ua Денис називає дві основні причини виходу генератора з ладу.

  • Перша – перенавантаження, коли, наприклад, до 3-кіловатного пристрою підключають техніку, що споживає більшу потужність.
  • Друга – якість самого приладу. Вартість на генератори зросла разом із попитом на них.

Тому, купуючи пристрій за, умовно, 15 – 20 тисяч гривень, не варто розраховувати на його тривалу службу. Залежно від якості й догляну за генератором, він може пропрацювати від декількох годин до двох десятків років.

Які моделі найчастіше несуть до ремонту 

Найчастіше українці залишають заявки на ремонт генераторів марок Honda, Hyundai, Konner&Sohnen, Forte, Firman, Kipor, Matari та Weekender. Здебільшого це бензинові пристрої.

Скільки коштує ремонт генератора

Середня вартість ремонту коливається від 300 гривень до 3 300 гривень та залежить від складності й обсягу робіт.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що на Київщині через генератор загинув чоловік і його гості. Тому при використанні цих пристроїв необхідно дотримуватись правил безпеки.