Частина пенсіонерів не отримає щорічні виплати у травні: їх перенесли
Джерело:
Верхвона РадаЩорічна разова грошова допомога виплачується українським пенсіонерам у травні. Однак за рішенням уряду дату перенесли аж на серпень 2023 року.
Чому перенесли дату щорічної разової допомоги
Відомо, що ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань виплачують щороку разову допомогу. Цьогоріч її мали виплатити 5 травня, напередодні Дня Перемоги, однак у Верховній Раді вирішили пов'язати виплати до Дня незалежності України – 24 серпня.
Читайте також При виході на пенсію можна втратити стаж: у ПФУ пояснили чому
Щороку до Дня Незалежності України учасникам бойових дій виплачується разова грошова виплата у порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України у межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України,
– мовиться в уточнювальній порівняльній таблиці документа.
Цікаво, що дату хотіли змінити на 14 жовтня, тобто до Дня захисників та захисниць України, але в другому читанні проєкту дату обрали на 24 серпня.
Хто з пенсіонерів отримає перерахунок пенсії у квітні
Нагадуємо, що у березні більшості пенсіонерів проіндексували пенсії. Нові пенсії отримали понад 10 мільйонів українців. Середній розмір індексації склав від 400 до 700 гривень, а максимальний розмір склав 1 500 гривень.
До теми Для деяких громадян спростили отримання пенсії: кого це стосується
Крім того, у квітні пенсіонери, що продовжують працювати, теж отримають додаткові кошти до пенсії. Перерахунок здійснять для 600 тисяч осіб. Слід пам'ятати, що під час такого перерахування пенсій враховуватиметься збільшення стажу та розмір офіційної зарплати.
- Якщо особа отримує меншу зарплату, ніж її платили перед виходом на пенсію, то братимуть до уваги лише стаж, що збільшився. Водночас якщо зарплата вища, то при перерахунку візьмуть до уваги й нову зарплату, і стаж.
- Для працюючих пенсіонерів перерахунок здійснюватиметься лише у тому випадку, якщо з моменту призначення пенсії або попереднього перерахунку минуло не менше ніж 24 місяці. Але, наприклад, збільшення стажу не обов'язково має становити 24 місяці.