Пів мільйона українців можуть втратити роботу через коронавірус, – Милованов
Пандемія коронавірусу може негативно вплинути на економіку України. Через запровадження карантину близько 170 – 500 тисяч українців можуть втратити роботу.
Колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов опублікував розрахунки у фейсбуці.
Зверніть увагу Чи повториться сценарій кризи 2008 року в Україні: пояснення НБУ
Милованов посилається на досвід Китаю, де за місяць епідемії безробіття зросло на 1%.
В Україні безробіття приблизно 8,6%, що складає біля 1,5 мільйона людей. Якщо безробіття зросте так само як в Китаї на 1%, це буде означати що 170 тисяч людей втратять роботу,
– пояснив ексміністр.
Водночас ці цифри демонструють лише офіційну статистику та не враховують близько 20% українців, які працевлаштовані неофіційно.
В Україні неофіційно працевлаштовані близько 700 тисяч осіб.
За словами Тимофія Милованова, люди, які неофіційно працюють у сферах торгівлі, ремонту, харчування та транспорту, найменш захищені від звільнень під час економічної кризи.
Припущення, що роботу втратять від чверті до половини неформально зайнятих працівників в найбільш вразливих галузях може бути прийнятим як обґрунтоване та консервативне. За такого сценарію, це буде від 175 до 350 тисяч людей,
– пояснив Милованов.
Ексміністр вважає, що ця цифра може бути ще більшою, якщо звільнятимуть українців, які працюють і в інших галузях.
До речі Зеленський: керівники не мають права змушувати працівників писати заяви на звільнення
Що відомо про можливу кризу через коронавірус?В Україні НБУ прогнозує низьке зростання цін на продукти в Україні попри економічну кризу, яку викликав спалах коронавірусу у світі. Водночас у квітні Нацбанк може переглянути макропрогнози. Водночас Нацбанк запевняє, що українська економіка готова до будь-яких кризових явищ.
Зауважимо, що через можливу нову світову кризу деякі країни уже почали переглядати свої прогнози на 2020 рік у негативний бік.
Осередком нової економічної кризи може стати Італія – детальніше тут.