Про випадки тиску на працівників та про те, як на це реагувати, президент Володимир Зеленський заявив під час свого онлайн-звернення.

Читайте також Зеленський пообіцяв пенсіонерам 1000 гривень надбавки вже з квітня

У нас є інформація, що на багатьох підприємствах керівники змушують працівників писати заяву на звільнення за власним бажанням,
– зазначив Зеленський.

Президент додав, що це незаконно. Людину ніхто не може заставити піти за власним бажанням, якщо його у неї нема. Він також закликав не боятися та не падати духом, якщо керівник чинить тиск. У такому випадку є лише один вихід – звертатися у поліцію.

Зеленський також зазначив, що з керівниками державних і комунальних підприємств провели відповідну роботу. Їх попередили про відповідальність за тиск на працівників. "Якщо ситуація триватиме надалі – вони понесуть покарання", – сказав президент.

Щодо приватних компаній, то їх Зеленський закликав не порушувати закон та залишатися людьми. "Коронавірус пройде, криза також. Прибутки повернуться. А честь і повагу повернути не вдасться", – підсумував він.

Зеленський знову звернувся до українців через коронавірус: відео

Основне про коронавірус в Україні

  • Станом на 18 березня лабораторно підтвердили 14 випадків зараження коронавірусом. Два з них – летальні.
  • З 12 березня в Україні ввели загальнонаціональний карантин, щоб зупинити поширення коронавірусу. Він триватиме до 3 квітня.
  • Держава 16 березня закрила свої кордони для іноземців, а з 17 березня припинила міжнародне авіа- та залізничне сполучення.
  • Усі культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе не працюють на час карантину. Винятки – аптеки та продуктові магазини, АЗС, банки, страхові компанії. У Житомирській, Чернівецькій та Київській областях ввели режим надзвичайної ситуації.


Коронавірус у цифрах / Інфографіка 24 каналу