Сучасна банківська система має значний запас ліквідності, а це приблизно 200 мільярдів гривень та 9 мільярдів доларів, повідомив заступник очільника Нацбанку Олег Чурій в ефірі "Радіо НВ".

Звернуть увагу НБУ за тиждень витратив на підтримку гривні майже мільярд доларів

Він зауважив, що економічно Україна набагато краще підготовлена до кризових ситуацій, ніж це було в попередні роки у 2014 чи 2008 році. Зауважимо, що криза у 2008 році викликала скорочення державних доходів та зростання безробіття.

Запас міцності економіки значно кращий, у нас стабільна, ліквідна, добре капіталізована банківська система, у нас працює система плаваючого курсоутворення, в нас не накопичуються значні дисбаланси, інфляція в нас значно знижується,
– пояснив Чурій.

Також він наголосив на важливості підписання програми МВФ. За його словами, якщо програму підпишуть, Україна буде "під парасолькою міжнародних фінансових установ і зможемо більш впевнено пройти кризу".

Що відомо про програму МВФ для України?

Зауважимо, що МВФ розпочав процес погодження нової програми фінансування України у розмірі 5,5 мільярда доларів на 3 роки. Попередньо її ухвалили ще у грудні 2019 року, але остаточне погодження за Радою директорів МВФ. Очікували, що це відбудеться вже у лютому, але процес затягнувся.

МВФ чекає від України:

  • ухвалення закону про неможливість повернення банків ексвласникам;
  • завершення розпочатих реформ;
  • врегулювання тарифів.

Допоки українська сторона не виконає вимоги, МВФ тимчасово зупинив погодження нової програми.

Як працює МВФ та що вимагає в обмін на гроші: дивіться відео

Очільниця Європейського центробанку Крістін Лагард днями заявила, що через коронавірус Європу очікує економічний шок 2008 року, якщо країни ЄС не приймуть термінових заходів у відповідь на поширення вірусу.

Що відбувається зі світовою економікою

  • Вперше у 2020 році валюта суттєво почала дорожчати 25 лютого. Це відбулося на тлі епідемії коронавірусу. На початку місяця як долар, так і євро демонстрували тривале падіння з певними коливаннями.
  • Відповідно до офіційного курсу НБУ, 11 березня американська і європейська валюти суттєво подорожчали. Так, за долар доведеться викласти 25 гривень 31 копійку – це на 39 копійок більше, ніж попереднього банківського дня. Євро ж зросло на 70 копійок, і тепер його ціна становить 28 гривень 79 копійок за одиницю.
  • Аби зупинити знецінення гривні Нацбанк продав майже мільярд доларів з золотовалютних резервів. Станом на 11 березня у НБУ заявили, що падіння курсу гривні зупинилося.