Змусить Росію затягнути паски: Болгарія хоче ввести податок на транзит та імпорт газу

15 листопада 2023, 14:19
Читать новость на русском

Джерело:

Bloomberg

Болгарія вже почала отримувати прибуток від нового податку від Росії. Мовиться про оподаткування транзиту та імпорту російського трубопровідного газу.Bloomberg

Болгарія ввела новий податок на російський газ

З середини жовтня у Болгарії набув чинності податок, який покликаний збільшити доходи держави та зменшити видатки Росії на війну з Україною. Міністр фінансів Асен Василєв розповів, що протягом десяти наступних днів уряд розраховує отримати перші щомісячні надходження.

Читайте також Зробили це попри санкції: Пентагон міг закуповувати російські нафтопродукти

Проте чи вдасться країні повноцінно реалізувати свій задум не відомо. Наприклад Угорщина, яка дуже залежить від російського газу, який їй надходить через Болгарію, заявила, що такі дії є незаконними й закликала ЄС звернути на це увагу. Сербія і Північна Македонія теж лишилися незадоволеними.

Поки що російський "Газпром" ніяк не прокоментував свою готовність платити цей податок.

Нагадаємо! Росія відключила газ для внутрішніх постачань Болгарії, адже та відмовилася за нього платити в рублях. Попри це країна залишається одним із ключових маршрутів транзиту газу окупанта в регіон.

Росії не дають стати головним експортером СПГ

Попри санкції країни ЄС й надалі продовжували імпортувати російський скраплений природний газ через зменшення постачання трубопровідного газу на континент з боку агресора. Увесь цей час США намагалися не тиснути на своїх союзників.

Хоча США та їхні союзники і раніше накладали санкції на російські енергетичні проєкти у відповідь на війну в Україні, прагнучи позбавити їх фінансування та обладнання, це перший випадок, коли санкції безпосередньо торкнулися поставок СПГ,
– написано у повідомленні.

Дійсно на початку листопада США запровадили санкції проти російського проєкту "Арктик СПГ 2". Це автоматично забороняє країнам Європи та Азії купувати у нього газ наступного року.

Акціями проєкту володіють:

  • російська приватна компанія "Новатек" – 60%;
  • французька TotalEnergies – 10%;
  • дві китайські державні компані – 20%;
  • японське спільне підприємство між торговим домом Mitsui & Co і підтримуваною урядом Jogmec – 10%.