Ніж у спину через вугілля: як Китай "зрадив" Росію

16 березня 2023, 16:19
Читать новость на русском

Джерело:

Mining Technolody

У Пекіні скасували заборону 2020 року щодо ввезення вугілля з Австралії. Цікаво, що таке рішення Піднебесної потенційно зашкодить країні-агресорці, адже її шахтарі не переживуть, якщо ще й Китай відмовиться від російського вугілля.

Кінець "вугільного конфлікту"

Китай скасував усі обмеження на імпорт австралійського вугілля, поклавши кінець торговим обмеженням, які були до цього.

Читайте також Зворотній відлік економічного краху розпочався: чому Росія не зможе платити навіть бюджетникам

Нагадуємо, що у жовтні 2020 року Китай ввів неофіційну заборону на імпорт австралійського вугілля. Все через конфлікт, який виник між обома країнами: Австралія звинуватила Китай у поширенні коронавірусу.

До цієї події Австралія була одним із головних торгових партнерів Китаю з коксівного вугілля. За даними Platts Analytics, 38,6 мільйона тонн австралійського енергетичного вугілля та 31,6 мільйона тонн металургійного вугілля експортувалося до Піднебесної.

  • Згідно з джерелами, які ознайомилися з рішенням, портам і митницям було наказано дозволити закордонні вантажі в країну, включаючи австралійське вугілля.
  • Крім того, заборону на ввезення вугілля частково послабили ще у січні 2022 року. Тоді Китай дозволив 3 державним комунальним підприємствам і сталеливарній компанії відновити закупівлі. 

Цікаво те, що з початку року Китай вже імпортував понад 3,2 мільйона тонн вугілля з Австралії. Про це свідчать дані Splash247.

Це стане каменем розбрату між Росією та Китаєм

І все б нічого, але таке рішення Піднебесної стане великим ударом в спину Росії. З відкритих даних відомо, що Китай після повномасштабного вторгнення Росії в Україну став головним імпортером нафти з Росії.

Крім того, як повідомила митна служба КНР, у липні 2022 року імпорт російського вугілля ще й досяг 5-річного максимуму. Тоді Пекін імпортував із Росії 7,42 мільйона тонн вугілля, а це приблизно на 14% більше, ніж у липні 2021 року.

Цікаво Російська чи українська: Підласа пояснила, яка економіка більше страждає від війни

Однак російське вугілля, яке значно дешевше, не порівняти із високоякісним австралійським, що, до речі, користується великим попитом на металургійних підприємствах і електростанціях Китаю.

Тобто виходить так, що після такого рішення, Китай своїми діями найімовірніше позбавить велику частку шахтарів з Кузбасу без роботи. 

Кузбас, або Кузнецький вугільний басейн – це один із найбільших вугільних басейнів у світі, який розташований в країні-агресорці.

Хоч від такого рішення Пекіну щодо скасування обмеження на ввезення вугілля з Австралії постраждає Росія, але знайдуться й ті, що потенційно виграють. Це Індія, Індонезія, Японія та інші країни регіону.