Як річниця повномасштабного вторгнення вплине на долар у лютому

21 січня 2023, 11:00
Читать новость на русском

Лютий може стати непростим місяцем, але хвилюватися не варто. За оптимістичних прогнозів, курс долара може залишатися у діапазоні 40 – 41 гривні й надалі.

Як розповідає 24 Каналу Герман Марченко, директор департаменту казначейства Акціонерного Товариства "КОМІНБАНК" (COMINBANK), лютий може стати непростим місяцем для валютного ринку.

Читайте також Низькі зарплати, а резюме у три рази більше, ніж вакансій: як війна змінила ринок праці

Долар у лютому: від чого залежатиме

Нагадаємо, що ситуація на валютному ринку у лютому насамперед залежатиме від стратегічних рішень НБУ. Адже головними факторами, що формуватимуть ситуацію, можуть стати збереження розміру облікової ставки та офіційного курсу валют.

Лютий може бути непростим місяцем з огляду на річницю початку широкомасштабного вторгнення. Очевидно, що для економіки країни в умовах війни завданням номер 1 стає збереження стабільності,
– додає Марченко.

Проте експерти все ж схильні вважати, що в цей непростий період навряд чи можливий перегляд облікової ставки та офіційного курсу валют.

Є й інші чинники

Курс валют наступного місяця залежатиме й від:

  • рівня інфляції за підсумками першого місяця року,
  • валютних надходжень від експорту (насамперед за продаж збіжжя),
  • отримання іноземної макрофінансової допомоги,
  • отримання військово-технічної допомоги від країн-партнерів України,
  • подолання наслідків енергетичної кризи, спричиненої ворогом (отримання необхідного обладнання, імпорт електроенергії тощо),
  • довіри громадян України до ЗСУ, покладання великих надій на успішне звільнення країни від загарбників (за останніми дослідженнями КМІС понад 95% українців впевнені в перемозі у війні).

Цікаво У які дні тижня не варто купувати долар через невигідний курс

Якщо статус кво перших місяців збережеться, то оптимістичним висновком може стати те, що курс долара у лютому скоріше за все залишатиметься в межах 40 – 41 гривні.

Водночас на ринку цілком можливі ситуативні курсові коливання, але їхня амплітуда навряд чи буде більшою за 0,7 гривні, що є цілком прийнятним та суттєво не вплине на валютні тенденції.