В Росії визнали, що не зможуть ізолюватися від впливу західних санкцій
Джерело:
ReutersГолова центробанку Росії Набіулліна заявила, що регулятор не планує пом’якшувати контроль над капіталом, який допоміг підтримати рубль. Вона додала, що західні санкції мали потужний руйнівний вплив.
В одному з коментарів щодо санкцій проти російського чиновника Набіулліна сказала, що: "Санкції дуже потужні, і не слід применшувати їхній вплив на російську економіку". Вона додала, що ізоляція від впливу санкцій неможлива.
Цікаво Росія зможе обходити нафтове ембарго, але це вплине на її дохід, – експерт
Російська економіка слабшає
Мобілізація за відтік працездатних чоловіків за кордон чинить тиск на російські фінанси, споживчий попит і бізнес. Тому, за словами Набіулліної, російський центральний банк поки що не бачить необхідності пом’якшувати контроль над капіталом, включаючи обмеження на зняття іноземної валюти.
Аналітики попереджають, що державні доходи можуть бути набагато меншими, ніж офіційно прогнозувалося, оскільки західні країни скорочують імпорт російського газу та нафти, і вказують на ризик більшого, ніж очікувалося, дефіциту бюджету.
Не зважаючи на санкції, експорт російського викопного палива та сировини під час війни тільки зріс. Очікується, що прибутки агресорки зменшаться після того, як 5 грудня запрацює ембарго російської нафти.
До теми Росія зможе обходити нафтове ембарго, але це вплине на її дохід, – експерт
Банки агресорки банкрутують
- З економічної точки зору Росія стрімко банкрутує, адже їй доводиться витрачати більше грошей, аніж вона здатна заробити. Західні ринки кредитування для великих підприємств та банків закриті через санкції.
- Натомість витрати путінського режиму постійно зростають. Путін змушує уряд шукати та перенаправляти кошти для утримання ситуації. У міноборони здатні приховувати втрати серед військ місяцями, але для недопущення масових протестів російському режиму доведеться виділити сотні мільярдів рублів на компенсації родичам загиблих.
- Доходи великих російських компаній, серед яких і лідер газовидобувної галузі "Газпром" стрімко зменшилися. За даними "Газпрому", у січні – жовтні 2022 року видобувалося на 18,6% менше, ніж у цей період минулого року.