Як Росія може спробувати обійти санкції

Для того, щоб приховати джерело походження нафти, Росія може перепродавати її через треті компанії – розповів 24 каналу економічний експерт Борис Кушнірук.

Росія може спробувати перепродавати нафту через треті компанії, змішуючи свої нафту з тією, що прямує до інших напрямків. Є дуже великі танкери, куди можуть зливати нафту з різних місць, щоб потім транспортувати її далі,
– пояснив Борис Кушнірук

Експерт наголошує, що у такому випадку прибутки Росії від нафти суттєво зменшаться. Навіть частково обходячи заборону, агресорка втрачатиме значну частину своїх контрактів, а нафта, експортована у такий спосіб, коштуватиме значно дешевше.

Крім того, почнуться розслідування щодо пунктів призначення усіх танкерів, що знаходяться у світовому океані. Таким чином можна буде ідентифікувати судновласників, які перевозять нафту, приховуючи, що це нафта з Росії.
– зазначає економіст

Він додав, санкції Заходу будуть довготривалими та не послабляться навіть після української перемоги. Тиск на головне джерело прибутків Росії зрештою змусить її піти на поступки.

Росія формує тіньовий флот танкерів

За інформацією Bloomberg, у світі створюється масштабний танкерний флот з невідомими власниками. Ймовірно, він і слугуватиме для обходження Росією санкцій. Велика частина російських потоків буде оброблятися складною мережею кораблів, власників, портів і безпечних проходів, де домінують організації, які все ще бажають мати справу з Росією.

Однак, пошук Росією нових страхувальників стане набагато складнішим питанням, адже найбільший ринок страхувальних послуг знаходиться у Європі. Незастраховані російські танкери не зможуть вийти на маршрути.

Якою буде стеля цін на російську нафту

  • Наразі CША разом з партнерами працюють над встановленням максимальної ціни на російську сиру нафту. Вона буде встановлена на фіксованому рівні, а не на плаваючому.
  • Офіційні особи США мають намір встановити обмеження на сиру нафту вище 60 доларів за барель, що збільшило б шанси змусити Росію продати частину свого експорту в рамках обмежень.
  • Щоб заспокоїти ринок, Міністерство фінансів США дозволило танкерам, що завантажені нафтою до 5 грудня, розвантажитись до 19 січня без обмежень на ціну.