США повідомили про нові вказівки стосовно обмеження цін на російську нафту. Це зроблено задля того, щоб заспокоїти ринки.

Читайте також Паспорт, репутація і квиток в кіно: як використовуватимуть NFT у майбутньому

Як працюватимуть нові вказівки щодо обмеження

Танкери, які завантажені російською нафтою до 5 грудня, матимуть змогу розвантажитися до 19 січня, не потрапивши при цьому під дію обмеження цін.

Мінфін США заявляє, що це для того, щоб заспокоїти нафтові ринки, оскільки постачання з російських портів на Балтійському морі до країн Азії можуть зайняти від 45 до 60 днів.

Щодо цін на російську нафту, то США планують встановити ціну понад 60 доларів за барель.

Актуально Світло, вода та мобільний зв'язок: що робити, якщо знову виникнуть проблеми

Для США ціна на нафтопродукти є надзвичайно важливою

За словами експерта з економічних питань Олега Пендзина, є багато речей для того, щоб стабілізувати внутрішню ціну на нафту у США, бо американці – найбільш "моторизована" нація.

У них на 1000 людей понад 800 автомобілів,
– зауважив аналітик.

На сьогодні ціна за барель нафти вже вище 90 доларів і ціна у 60 доларів, яка потенційно пропонуватиметься росіянам – це "абсолютно нормальна".

Але треба розуміти, що навряд чи росіяни погодяться на таку ціну. Вони, ймовірно, швидше "вистрелять собі в ногу" і припинять постачати нафту по будь-якій фіксованій ціні третім країнам,
– додав Пендзин.

Які санкції ввели проти Росії

  • Розширили список санкційних осіб;
  • Введено додаткові експортні обмеження, спрямовані на скорочення доступу Росії до військових, промислових та технологічних товарів, а також її можливості розвивати сектор оборони та безпеки;
  • Додали заборону на експорт стрілецької зброї та інших товарів відповідно до Регламенту проти тортур;
  • Обмежили імпорт на суму майже 7 мільярдів євро.