США та їхні партнери погодилися встановити ціну на російську сиру нафту на фіксованому рівні, а не на плаваючому, що змінюється залежно від базових цін на нафту, як повідомляє The Wall Street Journal.

Читайте також США поставить Україні 45 танків, дрони Phoenix Ghost і систему ППО Hawk

На якому рівні буде встановлена ціна

Однак наразі неясно, на якому рівні буде встановлена ціна, але це буде фіксована цифра, а не знижка щодо Brent. Офіційні особи США мають намір встановити обмеження на сиру нафту вище 60 доларів за барель, що збільшило б шанси змусити Росію продати частину свого експорту в рамках обмежень.

Обмеження, попри те, що воно є статичним, буде регулярно переглядатися та може бути змінене коаліцією, яка складається з країн G7 та Австралії.

Як зазначає видання, країни "Великої сімки" та Австралія планують заборонити фірмам у своїх країнах надавати ключові морські послуги, наприклад страхування для транспортування російської нафти, якщо вона не продається нижче встановленої ціни. Західні партнери прагнуть диктувати свою ціну, за якою Росія може продавати частину своєї нафти на світових ринках.

Наріз США ще не встановили фактичну ціну за план, це планують визначити найближчим часом. У деяких учасників нафтового ринку виникло занепокоєння, що постачання російської нафти в морі 5 грудня можуть раптово зіткнутися з новими санкціями.

Росія погрожує скоротити обмеження ціни

Міністерство фінансів США на початку цього тижня заявило, що російська нафта, відвантажена до 5 грудня, буде звільнена від ліміту, якщо вона буде вивантажена в пункті призначення до 19 січня.

В якості помсти, російські чиновники погрожували скоротити видобуток нафти за обмеження ціни. Як повідомляє ЗМІ, офіційні особи США не вірять в те, що Росія ризикне завдати шкоди критичній галузі.

Також зазначають, що США прагнуть зробити обмеження ціни відносно легким для банків, страховиків, вантажовідправників і трейдерів, які допомагають зробити російську нафту доступною на світових ринках. Окрім скорочення прибутків, які Росія отримує від продажу нафти, США сподіваються зберегти світові ринки забезпеченими російською нафтою, щоб зберегти ціни на енергоносії стабільними.

Варте уваги – У кремлі вже "палає" через обмеження цін на нафту: відео