Про новий пакет допомоги розповіла Сабріна Сінг – заступниця речника Пентагону. За лічені години до повідомлення Олексій Резніков анонсував гарні новини зі США.

Зауважте Чи достатньо в ЗСУ боєприпасів: Резніков розповів, скільки зброї вироблятиме Україна

Що увійшло в новий пакет допомоги

  • ППО Hawk (установки минулого покоління, які у час Холодної війни були головним зенітним комплексом США та країн НАТО у часи Холодної війни).
  • 250 БТР М1117;
  • 40 бронекатерів;
  • 1100 безпілотників Phoenix Ghost.

Повідомляють, що танки, які передадуть Україні, – чеські. Їхню модернізацію спонсоруватимуть США та Нідерланди.

Частину танків Україна отримає ще у грудні 2022 року. Окрім того, вони надходитимуть упродовж 2023 року.

Чим відомі Phoenix Ghost, які отримає Україна

Phoenix Ghost можуть перебувати у повітрі до 6 годин та здатні злітати вертикально. Безпілотники призначені для того, щоб знищувати цілі (бойова частина дозволяє ліквідовувати середньоброньовані цілі).

Реакція Зеленського

Володимир Зеленський подякував Джо Байдену та американському народу за допомогу. Президент заявив, що ця бронетехніка допоможе звільнити українську землю від російських окупантів.

Дякую Джо Байдену за черговий пакет військової допомоги на 400 мільйонів доларів. За бронетехніку, яка допоможе нам звільняти українську землю. Цінуємо цю незмінну підтримку,
– заявив Зеленський.

Андрій Єрмак також подякував Штатам за виділену допомогу. Голова Офісу Президенту наголосив, що разом зло вдасться здолати.

Греція вперше надіслала бронетехніку для героїв ЗСУ

Зеленський під час звернення 3 листопада повідомив, що Греція вперше надіслала бронетехніку для ЗСУ. Це – саме те, чого наразі потребує Україна. Відповідну заяву український лідер зробив, коментуючи візит до Києва Катерини Сакелларопулу – своєї грецької колеги.

Зеленський та Сакелларопулу обговорили оборонну співпрацю України та Греції. Також одним з пріоритетів розмови була відбудова України. Зеленський зауважив, що багато греків жили в Маріуполі, в районі Маріуполя.

Зауважте – українська авіація потужно атакує ворога: дивіться відео