Україна не скасує санкції проти "Лукойлу", вони не загрожують Словаччині, – Шмигаль 

31 липня 2024, 19:37
Читать новость на русском

Джерело:

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль розповів, що після запровадження санкцій проти російського "Лукойлу", який постачав нафту Угорщині та Словаччині, мав низку розмов з Робертом Фіцо.

Український прем'єр зауважив, що розмови зі словацьким колегою були в дусі спільної політики нового прагматизму й усі – про енергетичну безпеку Києва та Братислави. До речі, Фіцо вже вдавався до погроз та ультиматумів убік України

Дивіться також У МЗС відреагували на заяви Угорщини та Словаччини щодо транзиту нафти "Лукойлу"

Що заявив Шмигаль після розмов з Фіцо

Денис Шмигаль заявив, що Україна наполягала і продовжує наполягати на тому, що необхідна максимальна відмова від російської нафти. Адже Росія та енергобезпека – несумісні речі.

Український прем'єр зауважив, що ЄС дозволив Словаччині та іншим країнам використовувати російську нафту за умови, якщо вони будуть активно розбудовувати альтернативні канали постачання. Ба більше, більшість держав – розбудовує.

Прем'єр запевнив, що Україна й надалі – надійний транзитер для всіх країн, які цінують свободу та верховенство права. 

Санкції, запроваджені РНБО України, не становлять загрози для енергетичної безпеки Словаччини та Європи загалом, саме тому їх скасування не є предметом обговорення. Отже, маємо повне розуміння Брюсселя в цьому питанні,
– запевнив Шмигаль. 

Він зауважив, що:

  • Словаччина – надійний партнер України, від якого Київ не очікує шантажу або погроз;
  • санкції, запроваджені Україною, не є загрозою для енергетичної безпеки Словаччини. Натомість загрозою є Росія, а саме – її гібридна енергетична війна проти словацького народу, її шантаж та політичні ультиматуми.

Шмигаль додав, що у жовтні 2024 року запланована чергова міжурядова зустріч, де сторони продовжать конструктивний, прагматичний діалог.

Дивіться також Чому Угорщина та Словаччина погрожують Україні через російську нафту та на чиєму боці ЄС

До речі, раніше Роберт Фіцо запропонував Денису Шмигалю "технічне рішення" транзиту російської нафти, "в якому мали б взяти участь кілька держав, зокрема Словаччина".

Словацький прем'єр запевняв, що відновлення транзиту частини російської нафти для нафтопереробного заводу Slovneft  є надзвичайно важливим, бо альтернативні джерела нафти дорожчі та нібито можуть бути технологічно непридатними. Детальніше читайте за посиланням