Інвестбанкір пояснив, чому ЄС не може повністю "забанити" російську банківську систему
Євросоюз вводить новий пакет санкцій проти Росії. З часу вторгнення ворога в Україну це вже 9 пакет, через який під санкційним тиском опиняться майже 200 фізичних та юридичних осіб, серед яких російські військові, депутати російського парламенту та підприємства ОПК.
Проте майже всі найболючіші санкції проти Росії вже введені. Про це 24 каналу розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса. На його думку, залишився майже єдиний важіль, який може принципово зашкодити Росії.
Зверніть увагу Ціна мобілізації: як економіка Росії страждає через брак працівників
Він вважає, що це – повний бан на всю банківську систему, зокрема "Газпромбанку" для того, щоб заморозити всі кошти, які могли піти на користь Росії за оплату за газ та інше.
Поки цього не роблять, і Європа в невеликих обсягах споживає російський газ, повного бану на банківську систему, на жаль, не буде,
– наголосив банкір.
Сергій Фурса зазначив, що всі інші санкції, які б могли принципово зашкодити Росії, вже й так запроваджені.
Як вплине новий пакет санкцій на економіку Росії: дивіться відео
Прогнозувати важко
Щодо того, яка інфляції чекає на Росію у 2023 році, банкір зауважив, що поки це незрозуміло.
Допоки в Росії була невисока інфляція завдяки сильному рублю. Він підтримувався через те, що росіяни, продаючи нафту та газ, отримували плюс. А мінусу не було, тому що імпорт майже не заходив в Росію через санкції,
– підкреслив він.
За його словами, сильний рубль страхував їх від можливого інфляційного тиску. Проте зараз не відомо, як сильно впадуть їх експортні прибутки через нафтове ембарго. Тому прогнозувати ситуацію дуже важко.
"Зрозуміло, що Росія має друкувати більше грошей, але на скільки більше, як це вдарить по рублю з часом і чи призведе до інфляції, зараз дуже важко оцінити", – наголосив Фурса.
Санкції проти Росії: важливе
- Єврокомісія призначить очільника для нагляду за дотриманням санкцій проти російського президента Владіміра Путіна. Поки одні країни відмовляються співпрацювати з агресором, інші допомагають Путіну обходити санкції. Аби боротися з цим, ЄС призначить відповідальну особу.
- Чимало країн світу пішли на болючий крок, запровадивши санкції проти Росії. І, хоча країна-агресорка стверджує, що наслідки жорстких обмежень несуттєві, ефект від санкцій буде кумулятивним. За словами аналітикині Jamestown Foundation Алли Гурської, міжнародні санкції мали вплив на цілі сектори російської економіки, і створили серйозні проблеми для автомобільного та промислового секторів
- У Євросоюзі продовжують обговорювати санкції проти Росії. Йдеться як і про новий пакет обмежень, так і про встановлення цінової стелі на російську нафту.