Річ у тім, що поки одні країни відмовляються співпрацювати з агресором, інші допомагають Путіну обходити санкції. Аби боротися з цим, ЄС у вівторок призначить відповідальну особу.

Читайте також Щоб унеможливити шахрайство: ЄС готує масштабну реформу ПДВ

Туреччина перебуває під особливою увагою ЄС щодо дотримання санкційного режиму

Євросоюз планує призначити керівника, відповідального за питання санкцій щодо Росії та Путіна. Ймовірно ним стане колишній посол ЄС у США Девід О'Салліван.

Він повинен буде слідкувати за дотриманням санкцій у всьому світі. Зокрема ЄС планує зосередити увагу на Туреччині, яка здійснює поставки заборонених товарів у Росію трейдерами.

Туреччина намагається обійти експортний контроль за промисловою та оборонною продукцією, який наклали на країну агресорку. Про це повідомляють джерела Financial Times.

Зверніть увагу Нові санкції від ЄС можуть позбавити росіян ноутбуків, – Politico

Ердоган поспілкувався з Зеленським: про що говорили

  • 11 грудня президент Туреччини зателефонував Путіну. Турецький лідер та диктатор обговорювали питання двосторонніх відносин в енергетиці та ситуацію на півночі Сирії.
  • Ердоган сказав Путіну, що хотів би, аби війна проти України "закінчилася якнайшвидше". Після цього він поговорив також з Президентом України Володимиром Зеленським.
  • Глава держави подякував турецькому президенту за допомогу для українських дітей та сотні генераторів для українських міст. Крім того, не оминули й питання зернового коридору, а саме – його розширення.