Чому українці можуть не отримати права на пенсію
Деякі українці можуть залишитися без пенсії у похилому віці. Проте для них передбачена спеціальна соціальна допомога.
Хто може лишитися без пенсії
Право на призначення пенсій за віком мають особи, що досягли відповідного віку – 60, 63 чи 65 років. Розмір виплат залежить від набутого страхового стажу.
Дивіться також Тарифи, субсидії, соцвиплати та пенсії: які зміни чекають на українців з 1 травня
Нагадаємо! Умови виходу на пенсію залежно від тривалості страхового стажу визначаються Законом "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".Право на призначення пенсій за віком у 2023 році мають:
- після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 30 років;
- після досягнення віку 63 років за наявності страхового стажу від 20 до 30 років;
- після досягнення віку 65 років за наявності страхового стажу від 15 до 20 років.
Особи, які досягли 65 років, але не мають відповідного стажу – не мають права на пенсію. Для них та осіб з інвалідністю передбачена соціальна допомога.
Яка сума соціальної допомоги
Умовами для призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю є вік 65 років та малозабезпеченість.
Нагадаємо! Цей процес регулює Закон "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю".Отже, особам, які досягли пенсійного віку, але не мають відповідного стажу, передбачена допомога у розмірі 30% від прожиткового мінімуму – 2 093 гривень.
1 березня Пенсійний фонд України проіндексував пенсії за віком для 10 мільйонів українців. Вони отримали від 100 до 1 500 гривень надбавки.Як купити стаж, якого не вистачає
- Якщо вам не вистачає стажу для виходу на пенсію за віком, ви можете його купити, сплативши внески до ПФУ.
- Для цього потрібно: зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ, вибрати опцію "Договір на добровільну участь", заповнити форму та сплатити добровільний внесок.
- Для того, щоб купити страховий стаж за один місяць, сума добровільного внеску має бути не меншою за розмір мінімального страхового внеску – 1 474 гривень.