У чому різниця між субсидією та пільгою: пояснює ПФУ

11 січня 2024, 13:55
Читать новость на русском

Джерело:

ПФУ

Чимало українців плутають між собою житлову субсидію та пільгу на житлово-комунальні послуги. У ПФУ роз’яснили, у чому полягає відмінність між цими видами виплат.

Житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та пільга на оплату житлово-комунальних послуг – це два різних види виплат.

Читайте також: Допоможуть заплатити за комуналку: в Україні з'явилася нова можливість для ВПО

Спільним є лише те, що це допомога, яка надається державою на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Зверніть увагу! За наявності одночасно права на субсидію і на пільгу надається один з видів допомоги.

Що таке житлова субсидія

Отже, житлова субсидія – це допомога від держави тим родинам, доходи яких не дозволять їм самотужки сплатити в повному обсязі кошти за спожиті комунальні послуги.

Зауважте! Це допомога, яка залежить виключно від майнового та матеріального стану домогосподарства.

Нагадаємо, умови призначення житлової субсидії та процедура отримання такої допомоги визначені: Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.

Що таке пільга

В той самий час, пільга – встановлена законодавством перевага, що надається визначеним категоріям осіб. Наприклад:

  • ветеранам війни;
  • членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України;
  • постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС;
  • дітям війни, багатодітним сім’ям та іншим. 

Повний перелік осіб, які мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, що надаються з урахуванням доходів, визначено: Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389.

Зауважте! Пільга на оплату житлово-комунальних послуг, залежно від категорії отримувачів, – може надаватися як без урахування доходів, так і з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

У тому числі пільгові категорії громадян мають право на знижку з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій формі з урахуванням середньомісячного доходу у розмірі: 100%; 50%; 25 %.