Новий план щодо обмеження ціни на газ: що готує Єврокомісія
Джерело:
ReutersЦього тижня Єврокомісія планує оголосити про новий механізм "динамічної" стелі цін на природний газ. Крім цього, будуть запропоновані обов'язкові обмеження на коливання цін.
Відтак, до 23 березня Європейське агентство зі співробітництва органів регулювання енергетики має встановити контрольну ціну на скраплений природний газ, який купує ЄС.
Читайте також Вбереже час, гроші і нерви: чому інвестору потрібен бот
Які будуть обмеження
Єврокомісія рекомендує потенційне втручання у ціну нідерландської програми передачі прав власності (TTF), яка широко використовується в Європі.
ЄС запропонує встановити ринкову "динамічну" ціну, за якою угоди з природним газом можуть здійснюватися на спотовому ринку TTF за певних умов. Обмеження триватимуть не більше трьох місяців.
Такі заходи не повинні вплинути на надійність поставок, призвести до збільшення споживання газу чи вплинути на впорядковане функціонування ринків енергетичних похідних.Крім цього, торгові майданчики ЄС мають до 31 січня встановити межу ступеня, в якому енергетичні деривативи з найближчим місяцем постачання можуть рухатися вгору або вниз протягом одного дня.
Чи всі підтримують рішення
- Німеччина, Австрія та Нідерланди заявили, що цінові обмеження можуть призвести до нестачі газу, а ще стимулювати енергозбереження.
- Бельгія, Греція, Італія та Польща хочуть цінового коридору для оптових угод, що означало б ціновий діапазон із центральним значенням нижчим від ринкової ціни.
Пропозиція Єврокомісії щодо обмеження цін на газ також включає ідею спільних закупівель газу, механізм солідарності, що дозволяє уникнути різких перепадів у поставках по всьому блоку, і прагнення знизити попит на газ.
Актуально Попри масові атаки, курс тримається, – прогноз долара від експертки
Європа повністю замінила російський газ
- Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, обсяг поставок російського газу в ЄС різко впав з 46% до 9%.
- Такий хід подій став можливим завдяки збільшенню поставок газу з Норвегії та Алжиру.
- Росія щороку втрачатиме 100 мільярдів доларів від втрачених продажів газу.