Україна очікує допомогу від МВФ, Світового банку та Єврокомісії

20 березня 2020, 13:16
Читать новость на русском

Українська сторона розраховує отримати фінансову підтримку від МВФ для країн, що постраждали від Covid-19. Окрім цього, Київ чекає на 5,5 мільярда доларів у рамках програми розширеного фінансування.

Київ продовжує переговори, аби пришвидшити отримання програми розширеного фінансування МВФ. Розмір цієї допомоги 5,5 мільярда доларів, повідомив голова НБУ Яків Смолій на брифінгу у Києві.

До теми Як державі допомогти бізнесу вижити під час карантину: пояснення експерта

Окрім програми МВФ, ми розраховуємо на підтримку Світового банку, Європейської комісії та інших донорів, які працювали з нами минулими роками, думаю, вони нас підтримають,
– зазначив Смолій.

Більша частина отриманих коштів піде у держбюджет, аби покрити дефіцит, а також на поповнення золотовалютних резервів. НБУ постійно перебуває на зв'язку з Європейським центральним банком та Федеральною резервною системою щодо діяльності в період пандемії.

На початку березня МВФ заявив, що готовий виділити під час спалаху коронавірусу 50 мільярдів доларів для країн з низькими доходами та країн, що розвиваються. Загалом Фонд може мобілізувати 1 трильйон доларів для кредитів країнам, що постраждали від Covid-19.

Що відомо про майбутню програму МВФ для України

МВФ розпочав процес погодження нової програми фінансування України у розмірі 5,5 мільярда доларів на 3 роки. Попередньо її ухвалили ще у грудні 2019 року, але остаточне погодження за Радою директорів МВФ. Очікували, що це відбудеться вже у лютому, але процес затягнувся.

МВФ чекає від України:

  • ухвалення закону про неможливість повернення банків ексвласникам;
  • завершення розпочатих реформ;
  • врегулювання тарифів.

Допоки українська сторона не виконає вимоги, МВФ тимчасово зупинив погодження нової програми.