Зеленський підписав закон про сплату комуналки електронними грошима: що він передбачає
Законопроєкт щодо платіжних послуг легалізує електронні гроші та прирівнює рахунки електронних гаманців до рахунків банків. Тепер податки та комуналку можна сплачувати електронними грошима.
Сплата комуналки електронними грошима, але є один нюанс
У проєкті йде мова про те, що комунальні платежі та податки українці зможуть оплачувати електронними грошима. Проте це зробити можна буде тільки після завершення воєнного стану.
Читайте також Зарплати для українців зростуть: кого чекає підвищення
Нагадуємо, що в Україні дозволили платити податки електронними грошима. Закон про оподаткування платіжних систем підтримав 231 депутат. Але під час війни обіг електронних грошей в Україні обмежений.Дозволяється сплачувати електронними грошима:
- податки та збори,
- комунальні послуги,
- здійснення розрахунків за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) з використанням електронних грошей платниками єдиного податку І-III груп.
Хто має право відкрити рахунок
Тільки клієнти, які стали на облік у контролюючих органах, мають право відкрити та вести рахунки в електронних грошах. Це дозволить усім платежам в Україні бути більш прозорими та не уникати оподаткування.
Актуально Корупційні схеми та порушення: скільки грошей зникає на митниці
До слова, у проєкті зазначено, що доходи надавачів платіжних послуг прирівнюються до доходів, що підлягають оподаткуванню. Також, подовжується термін для переліцензування операторів платіжних послуг з 1 лютого до 1 травня 2023 року.