Для киян відключення тривають удвічі довше: чому так відбувається
В Україні впроваджено погодинні відключення. Для киян вони діють дещо довше, ніж передбачалося. Уряд готується до впровадження нових заходів, аби виправити ситуацію.
Чому відключення довші
Тривалість відключень прямо залежить від того, скільки об'єктів критичної інфраструктури розміщено в місті, пояснив експерт в енергетичному секторі Володимир Омельченко в ефірі програми "Київ24", передає 24 Канал. У Києві таких будівель дуже багато.
Читайте також МВФ озвучив умови, за яких Україна отримає транш на 2,2 мільярда доларів
Так відбувається, що та методика, яка затверджена в Міненерго, вона не враховує величезну критичну інфраструктуру, яка розташована в Києві й працює не на киян, а на всю країну. Вона відбирає ліміти саме в киян.
Омельченко уточнив, що така кількість відключень пояснюється і ремонтом двох атомних блоків. Натепер це занадто велика втрата.
Яка ситуація нині в Києві
Омельченко висловив занепокоєння тим, що кияни перебувають без світла до 10 годин. Експерт повідомив про ініціювання зміни цієї ситуації. Попередньо, нова постанова має набрати чинності з 24 червня.
Дискримінація киян в цих умовах дуже неправильна. Київ – єдине місце, де вчора ми стояли на межі відключення критичної інфраструктури,
– наголосив Омельченко.
Відповідно до нової постанови, має врегулюватися система відключень. За словами Омельченко, теперішня нерівномірність може бути вирішена, завдяки:
- імпорту електроенергії;
- ремонту атомних блоків;
- збільшенню кількості об'єктів генерації.