За яких умов Україні дадуть кошти

Голова Національного банку України Андрій Пишний заявив, що Україна успішно виконала всі вимоги до четвертого перегляду програми. Зокрема, структурні маяки та кількісні критерії ефективності, передає 24 Канал.

Читайте також Держборг України збільшився до понад 6 трильйонів гривень

За його словами, кошти, які надходитимуть, будуть використані для фінансування бюджетних потреб, у той час, як Національний банк зможе поповнити свої золотовалютні резерви, а бюджет отримає необхідні ресурси для покриття бюджетного дефіциту.

Це охоплює такі аспекти, як реінтеграція територій та ветеранів, а також адаптація до нових реалій, обумовлених міграційними процесами. НБУ планує спільно з експертами МВФ та Світового банку розробити відповідні політичні заходи, щоб підвищити рівень фінансової інклюзії.

Інша допомога від партнерів

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна продовжує залучати фінансову допомогу від міжнародних партнерів.

Серед останніх рішень, які були ухвалені:

  • Схвалено проєкт закону про ратифікацію міжурядової угоди між Україною та Республікою Корея, що дозволить отримати позику до 2,1 мільярда доларів від Фонду економічного розвитку та співробітництва Кореї.

  • Розподілено кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку в рамках проєкту ARІSE, що складає 2,4 мільярда гривень на підтримку українських аграріїв. Це включає кредитні гарантії для стимулювання кредитування малих і середніх сільгоспвиробників, а також гранти для невеликих господарств.

  • Прийнято рішення про залучення позики від Банку розвитку Ради Європи на суму 100 мільйонів євро на реалізацію проєкту "НОМЕ. Компенсація за знищене майно".