Чоловіки-біженці з України можуть втратити виплати: що розглядають у Німеччині

22 березня 2024, 11:40
Читать новость на русском

Джерело:

Berliner Zeitung

Українські чоловіки призовного віку, що виїхали з України після початку повномасштабного вторгнення, можуть стикнутися з проблемою щодо грошової підтримки. В Німеччині вже розглядають варіант припинення виплат для таких осіб.

В Німеччині пропонують позбавити виплат українських чоловіків-біженців

Стало відомо, що в Німеччині перебуває понад 200 тисяч українців призовного віку, що в'їхали у країну від початку повномасштабного вторгнення. Про це свідчать дані Центрального реєстру іноземців.

Читайте також Євросоюз може запровадити додаткові тарифи на російське зерно, — високопоставлений дипломат ЄС

Зауважте! Як повідомляє Федеральне міністерство внутрішніх справ Німеччини, зараз в країні понад 150 тисяч чоловіків, віком від 27 до 60 років. Допомогу отримують 125 тисяч осіб.

Таким чином, у Бундестазі пропонують позбавити виплат таких біженців-чоловіків. Це рішення підтримав депутат від опозиційного Християнсько-демократичного союзу Флоріан Хан. 

За його словами, виплати, які отримують українці, опосередковано протидіють українським оборонним зусиллям та не відповідають німецькому розумінню призову та оборони власної країни.

Сигнальний ефект для воюючих українців, а також внутрішньо, поганий, коли ми говоримо про войовничість, з одного боку, але, з іншого боку, опосередковано шкодить волі до захисту,
– каже Флоріан Хан.

Думки щодо цього різняться

Водночас думку Флоріана Хана не поділяють деякі депутати Бундестагу. Вони проти такого позбавлення коштів. 

  • Депутат від Вільної демократичної партії Олександр Мюллер наголошує, що усі біженці, без винятку, мають право проживати в Німеччині й повинні отримувати однакові пільги. 
  • Втім у Федеральному міністерстві праці й соціальних питань повідомляють, що право на грошову підтримку серед біженців мають ті особи, хто має право на проживання та не може заробляти на життя. Водночас вони зобов'язані координувати з центром зайнятості для інтеграції в роботу.