Нейтральна Швейцарія збільшує витрати на оборону: як вплинула на це війна в Україні
Джерело:
The GuardianВідомо, що Швейцарія через нейтральний статус не бере участі у збройних чи політичних конфліктах між іншими державами. Але нинішня нестабільність у світі, враховуючи війну в Україні, змусила країну переглянути питання щодо фінансування оборони.
Швейцарія витрачатиме більше грошей на оборону
Як повідомив президент Швейцарії Віола Амхерд, країна збільшує фінансування на оборону. До 2035 року оборонні витрати мають становити 22 мільярди доларів.
Читайте також Допомога від Канади: країна виділить 44 мільйони доларів на оборону України
Зверніть увагу! У 2023 році на це Швейцарія виділила близько 2 мільярдів доларів.За словами Віоли Амхерд, ситуація з політикою безпеки складна, враховуючи нинішню нестабільність: війну на європейському континенті, збройні конфлікти на Близькому Сході та інші гарячі точки у світі.
- Саме тому Швейцарія, крім збільшення фінансування, також побудує новий центр обробки даних для військових і модернізує деякі бази.
- Планується ще закупити нове військове обладнання. Йдеться про керовані ракети та мобільні радари для наземних військ, а також для вдосконалення систем зв'язку.
З чим пов'язані такі дії країни
На це вплинули деякі заяви колишнього президента Дональда Трампа щодо НАТО, а саме про те, що за його каденції Вашингтон не буде захищати членів Альянсу від потенційного нападу Росії, якщо вони не витрачатимуть достатньо коштів на оборону.
Ні, я б не став вас захищати. Насправді я заохочував би їх (Росію) робити все, що вони, чорт забирай, хочуть. Ви повинні заплатити,
– різко висловився Трамп 10 лютого в Південній Кароліні.
Водночас Білий дім назвав такі закиди "жахливими та божевільними", а президент США Джо Байден назвав Трампа "корисним поплічником" Путіна.
Скільки члени НАТО витрачають на оборону:
- Каменем спотикання між США та іншими країнами НАТО є те, що чимало з них нездатні досягти цільового показника витрат на оборону у розмірі не менше 2% валового внутрішнього продукту.
- Відтак деякі американські законодавці категорично виступають проти кандидатури на пост генсека НАТО Марка Рютте, прем'єр-міністра Нідерландів, оскільки країна на постійній основі не може досягти цільового показника витрат НАТО на оборону у 2% ВВП.
- Водночас уряд прем'єр-міністра Естонії Каї Каллас, яка теж є кандидатом, погодився підвищити витрати на оборону до 3% ВВП на 2024 – 2027 роки.