Купляти акумулятори треба вже: як пройти опалювальний сезон цьогоріч

16 серпня 2023, 11:01
Читать новость на русском

Торік пройти опалювальний сезон допомогла тепла зима. Якщо цьогоріч погода не буде лагідною доведеться стикнутися з ще гіршими проблемами, ніж минулого року.

Що буде, якщо зима цьогоріч не буде "лагідною"

Під час розмови з 24 Каналом Святослав Павлюк, експерт з питань енергоефективності, прогнозує, що росіяни бомбардуватимуть енергетичну систему й цьогоріч. Крім того, резерви "Укренерго" після масових атак ворога вичерпані, а це означає, що у цю зиму ми заходимо у гіршому стані, ніж торік.

Читайте також Зима буде важкою: як до цього підготуватися

Минулого року була в Україні була найтепліша зима за всю історію спостережень. Це суттєво допомогло пройти опалювальний сезон, враховуючи масові атаки ворога. 

 

Святослав Павлюк

Виконавчий директор асоціації "Енергоефективні міста України"

Якщо ж погода не буде такою лагідною, як торік, то можна очікувати на те, що буде ще гірше. Тому я б вкладав кошти у безпеку постачання будинків, квартир тощо.

Готуватися потрібно усім

Експерт радить усім пам'ятати про перебої електроенергії минулого року. Адже цього року буде теж складно.

Запасайтеся акумуляторами та інверторами вже зараз, бо чим ближче до зими, тим вони дорожчатимуть,
– каже Павлюк.

Крім того, експерт з питань енергоефективності розповідає, що зараз пішла тенденція на будівництво розосереджених систем електропостачання, а також сонячних панелей, для того, щоб мінімально покривати потреби.

Ще раніше експертка Олена Лапенко у коментарі 24 Каналу зауважила, що "комплекти виживання" вже стали частиною нашого життя, і вони повинні залишатись до нашої перемоги. Йдеться про власну підготовку до можливих сценаріїв взимку.

 

Олена Лапенко

Експертка проєктів в аналітичному центрі DiXi Group

Щоб бути підготовленим варто подбати про альтернативне джерело живлення під час відключень в приватних будинках. Це може бути дизельний генератор, власна сонячна станція з системою накопичення, у квартирах – акумуляторні пристрої.

Експертка додає, що потрібно ще:

  • встановити резервні джерела живлення для критично важливих об’єктів, які повинні забезпечити стабільну подачу тепла та води в наші оселі у разі нових відключень.
  • фізично захистити енергооб’єкти, які у разі нових російських атак здатні значно зменшити наслідки.
  • крім альтернативних джерел живлення чи портативних зарядних пристроїв, кожному українцю варто мати запас води та їжі, що не буде потребувати приготування та має довгий термін зберігання, теплі речі, ліхтарі, свічки тощо.