Замість зруйнованої Каховської ГЕС: в Мінекономіки порахували вартість нової гідроелектростанції

7 червня 2023, 12:33
Читать новость на русском

Джерело:

Мінекономіки

Будівництво нової гідростанції для України може обійтися в понад 1 мільярд доларів. Проте це ще не все, на державу очікують і інші витрати на усунення наслідків екокатастрофи.

Скільки коштує побудувати нову ГЕС

Перша віцепрем’єр-міністр економіки Юлія Свириденко заявила, що будівництво нової ГЕС може коштувати для України близько 1 мільярда доларів

Читайте також Україна назве прізвища росіян, причетних до підриву Каховської ГЕС: розмова з Даніловим

Ціна будівництва нової ГЕС може коштувати близько 1 мільярд доларів, оскільки мова йде не тільки про встановлення нових гідроагрегатів, а про відновлення цілісності величезної греблі,
– розповіла вона.

Нагадаємо! 6 червня 2023 року Росія вчинила черговий терористичний акт, підірвавши Каховську ГЕС, що спричинило масштабне затоплення навколишніх територій.

Вона додала, що відновлення потребують не лише гідроагрегати, а й сама гребля. Вона спрогнозувала, що лише на відновлення дамби піде 5 років, а екологічні та гуманітарні наслідки після аварії будуть лише зростати.

До слова, за підрахунками Міндовкілля та Держекоінспекції завдано 2 мільярди гривень збитків для водних ресурсів і ця сума лише зростатиме.

Які ще витрати чекають на Україну

Від 6 червня 2023 року була підписана постанова на будівництво магістральних водогонів на низці територій.

Затвердити Порядок реалізації експериментального проєкту з будівництва магістральних водогонів Карачунівське водосховище — Кривий Ріг — Південне водосховище, Марганець — Нікополь, Хортиця (ДВС2) — Томаківка, що додається,
– йдеться у документі.

На будівництво цих водогонів держава виділила – 1,5 мільярда гривень. Відбудова орієнтовно має тривати протягом 2 років після катастрофи.

Де побудують нову ГЕС

  • Нову Каховську ГЕС побудують на тому ж місці вже після деокупації.
  • Директор "Укргідроенерго" сподівається, що нижня водозливна гребля не підірвана, а якщо й підірвана, то вся вода зійде з водосховища.
  • Тому ми з проєктним інститутом і з будівельниками обговорюємо питання, як потрібно після деокупації відгородити плотину. Наразі у верхніх водосховищах ми будемо зберігати воду. Зараз 3–4 області будуть потерпати від нестачі води, – зауважив він.