На цьому наголосив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота. Найбільше від підриву ГЕС постраждає Херсонська область.

Дивіться також Кислиця на Радбезі назвав мету Росії, триває евакуація: головне про підрив Каховської ГЕС

Де побудують нову ГЕС

Власне, Сирота заявив, що нову Каховську ГЕС побудують на тому ж місці вже після деокупації.

Нам доведеться дуже швидко відбудовувати і будувати нову станцію. Ми побудуємо на тому самому місці красивішу та потужнішу (станцію, – 24 Канал). Вони (окупанти, – 24 Канал) будуть бачити це,
– запевнив Сирота.

Директор "Укргідроенерго" сподівається, що нижня водозливна гребля не підірвана, а якщо й підірвана, то вся вода зійде з водосховища.

"Тому ми з проєктним інститутом і з будівельниками обговорюємо питання, як потрібно після деокупації відгородити плотину. Наразі у верхніх водосховищах ми будемо зберігати воду. Зараз 3–4 області будуть потерпати від нестачі води", – зауважив він.

Підрив Каховської ГЕС: що відомо на цей момент

  • Пізно ввечері Зеленський опублікував термінове звернення до світу. Президент наголосив, що після знищення дамби природі доведеться відновлюватися десятки років. Наразі утворилася пляма з нафтопродуктів. Мовиться про щонайменше 150 тонн. Її відносить у Чорне море.
  • Сергій Кислиця, виступаючи в Радбезі ООН заявив, що Росію треба зупинити й знешкодити, а не умиротворити. Так, поразка Росії буде найбільшим внеском у безпеку нашого регіону і всього світу.
  • У Міністерстві аграрної політики вважають, що лише на правобережжі Херсонської області, за попередніми даними, затопить приблизно 10 тисяч гектарів сільськогосподарських земель. Тим часом на лівобережжі ця цифра буде у рази вищою.