Зеленський заявив, що землю в Україні купуватимуть і продаватимуть лише українці
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з українськими аграріями. У ході неї він наголосив, що українська земля належить українцям. Відтак продавати чи купувати її після запровадження ринку землі зможуть лише українці та українські компанії.
Водночас спекуляції про китайців, арабів чи інопланетян, які вагонами вивезуть українську землю – це маячня, заявив Володимир Зеленський.
Читайте також: Гончарук розповів, коли в Україні відкриють ринок землі
Земля – це власність громадян, але у них нарешті повинне з'явитися не гібридне, а повноцінне право власності на свою рідну землю. Повноцінне – це право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю землею,
– заявив президент.
В іншому випадку, підкреслив гарант, це звичайний "совок", коли громадяни нібито отримали свої квартири, але не могли їх легально продавати.
"Це не правильно, адже в результаті з'явилися незаконні сірі схеми та махінації. Те ж саме зараз відбувається у нас з землею. У законі про мораторій 2001 року було зазначено, що депутати мають розробити прозорий механізм продажу землі. Минуло 18 років, і де?" – зазначив Володимир Зеленський.
З його слів, замість механізму з'явився масштабний процвітаючий тіньовий ринок, до якого залучені мільйон гектарів землі та десятки мільярдів гривень.
"Виграє від цього не малий фермер, не простий селянин, а місцеві "князьки". Ба більше, за цей час з 7 мільйонів українців, які володіють землею, майже цілий мільйон померли, так і не отримавши від держави права стати законними власниками своєї землі", – наголосив президент.
До слова: Де в Україні найвища вартість оренди державної землі
Наостанок він навів приклад країн, де досі немає ринку землі:
- КНДР;
- Таджикистан;
- Венесуела;
- Куба;
- Конго;
- Україна.
"У 21 столітті питання права власності громадян на землю є риторичним. Завдання у нас лише одне – знайти оптимальну модель, від якої виграють прості українці", – резюмував Зеленський.
Що відомо про ринок землі в Україні?Наразі в Україні діє заборона на продаж та відчуження земель сільськогосподарського призначення. ВРУ продовжила мораторій на продаж до 1 січня 2020 року.
Внаслідок такої заборони власники земельних паїв не можуть вільно розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення. Єдиним способом передачі землі в користування іншим особам є договір оренди.
Мораторій припинить дію після прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення та запровадження відкритого ринку купівлі та продажу землі.