Скорочення військових витрат у ЄС: як країни реагують на військову агресію Росії
Джерело:
ReutersПісля повномасштабного вторгнення Росії в Україну, значна кількість країн почали зменшувати витрати на оборонний сектор. Реформування видатків ЄС продовжуватиметься до 2024 року.
Нові правила військових витрат у ЄС
До повномасштабного вторгнення Росії в Україну значна кількість країн ігнорували питання покращення та примноження оборонного сектору. Однак, навіть російсько-українська війна кардинально не змінила цю ситуацію.
Читайте також Військові пенсії: які виплати отримують українці з інвалідністю
Все ж, військові видатки вирішили виключити з дефіцитних витрат бюджету ЄС, задля покращеня ситуації.
Це не спрацювало, але є згода, що хоча витрати на оборону, як і раніше, будуть частиною розрахунків дефіциту, Єврокомісія класифікуватиме такі витрати як “релевантні фактори” які дозволять їй не вживати жодних дисциплінарних заходів, навіть якщо межа в 3% буде перевищено.
– заявив близький до переговорів дипломат ЄС
Попри військову агресію Росії, 12 членів НАТО скоротили витрати на оборонний сектор, йдеться і про США. Водночас Німеччина планує модернізацію своїх збройних сил до 2027 року, аби досягти ідеального показника видатків НАТО – 2%.
Такі скорочення пояснюються бажанням урядів контролювати витрати і не допустити витік зайвих коштів.
Зауважте! Раніше ці витрати скорочувались у 2020 році, аби підтримати економіку в момент пандемії.З 2024 року витрати на оборонний сектор перейдуть у статус “релевантних”. Тобто, зможуть перевищувати визначену норму видатків, якщо у цьому буде потреба.