Долар по 40: невже курс знову зросте в кінці квітня
На цьому тижні на гривню суттєво вплине успішне голосування за пакет допомоги Україні в Палаті представників Конгресу США. І, відповідно, очікуване подальше швидке проходження законопроєкту.
Яка була ситуація на минулому тижні
Попит на іноземну валюту на внутрішньому ринку України минулого тижня суттєво збільшився. Банкірка Анна Золотько зазначила, що середньоденний обсяг торгів майже досягнув позначки 200 мільйонів доларів. Це в півтора раза більше, ніж тижнем раніше.
Читайте також Чи можна робити добровільні внески, якщо пенсію ще не призначили: пояснення ПФУ
Таке пожвавлення призвело, з одного боку, до збільшення обсягів інтервенцій НБУ, що становили 695 мільйонів доларів, а з іншого – до зростання котирувань. Наприкінці п’ятничної сесії угоди укладалися близько позначки 39,9 гривні за долар.
Курсовий сплеск у безготівковому сегменті призвів до синхронного подорожчання долара й на готівковому ринку. Наприкінці тижня за один долар просили 40,1 – 40,2 гривні.
У першій половині тижня на фоні зростання курсу попит з боку населення трохи збільшився, що надало підтримку зростаючому курсовому тренду, то на вихідних цікавість до придбання іноземної валюти з боку українців дещо знизилася, що спровокувало помірне зміцнення гривні до 40,0 – 40,1 гривні за долар, – зазначає Золотько
Що буде з доларом
На думку Золотько, цього тижня слід очікувати на глибше зміцнення гривні. Насамперед через зростання пропозиції з боку тих учасників ринку, які відстрочували продаж валюти, сподіваючись на зростання курсу.
Я розраховую на помірне зміцнення гривні цього тижня. На мою думку, вартість долара на готівковому ринку коливатиметься в діапазоні 39,5 – 40,3 гривні,
– зазначає Золотько.
Цього тижня комітет з монетарної політики збереться для ухвалення рішення щодо облікової ставки. Очікується, що регулятор знизить її на 0,5%, ґрунтуючись на уповільненні споживчої інфляції до 3,2% в березні.
Якщо ці прогнози справдяться, суттєво на валютний ринок зміна ставки не вплине, адже вона вже закладена в очікування учасників ринку. Але глибше зниження цього показника потенційно може тимчасово підсилити тиск на гривню.