Як сплачуються добровільні внески

Особи, яким вже виповнилося 16 років, можуть брати участь у добровільному пенсійному страхуванні, незалежно від того, чи мають вони страховий стаж.

Читайте також Які пенсії у працюючих пенсіонерів:статистика ПФУ

Інформація про таких громадян має бути внесена до реєстру застрахованих осіб у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, і вони не повинні мати статус пенсіонерів. Цей процес регулюється Законом "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Які виплати отримують пенсіонери без стажу

Мінімальні пенсійні виплати в Україні визначаються віком та страховим стажем особи. Люди віком 65 років, які не набрали необхідний страховий стаж, отримують пенсію в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

З 1 січня 2024 року прожитковий мінімум складає 2 361 гривню, а після весняної індексації пенсія збільшилася на 364 гривні та досягла 2 725 гривень.

Водночас 65-річні пенсіонери з повним страховим стажем (30 років для жінок та 35 років для чоловіків) отримують пенсію, яка становить не менше 40% від мінімальної заробітної плати. З огляду на зростання мінімальної зарплати до 8 000 гривень, мінімальна пенсія має складати 3 200 гривень, але зараз вона є 3 370 гривень.