Е-декларації чиновників: які статки задекларували та на які труднощі скаржаться

1 квітня 2017, 22:50
Читать новость на русском

Тимошенко стала втричі багатшою, хоча квартирою не розжилася. Кличко прикупив ще кілька дорогих велосипедів. А Порошенко задекларував Липецьку фабрику і 26 мільйонів доларів на рахунках. Станом на 00:00 1 квітня у НАЗК нарахували майже 136 тисяч поданих декларацій.

Утім, їх мало бути понад мільйон. Бо до високопосадовців цьогоріч мали приєднатися декларанти нижчих рангів, включно з депутатами сільських рад та поліціянтами.

Декларація Президента на сайті НАЗК з’явилась за дві години до закінчення терміну подачі. Згідно з документом, Порошенко заробив за 2016 рік понад 12 мільйонів гривень. Зарплата – лише четверта частина. Інше – від продажу цінних паперів і відсотків в банках. До речі, у нього на рахунках – понад 26 мільйонів в доларах. Півмільйона "зелених" тримає готівкою. І майже мільйон – у гривнях.

Президент є власником 99 компаній, зокрема і Липецької кондитерської фабрики. У Порошенка кілька земельних ділянок, будинок в Києві. Квартири в столиці та у Вінниці. А от вілли, знайденої журналістами в Іспанії, – немає.

Прем'єр Гройсман заповнив декларацію за день до закінчення відведеного терміну. Хоч 1 квітня вранці вносив поправки. Володимир Гройсман заробив за минулий рік 15 мільйонів гривень. З них зарплата лише п’ята частина. Інші гроші – від продажу автомобіля і земельної ділянки та здачі в оренду нерухомості.

Очевидно, прем'єру також довелось добряче попітніти під час заповнення декларації. Бо напередодні запропонував голові НАЗК звільнитись через погану роботу сайту. За нього відповідальний Укрспецзвязок – виправдовувалась вона.

Ви самі не здатні організувати роботу вашого сайту. І таким чином ви ставити усіх людей під загрозу двох років тюрми. І таких людей сотні тисяч в нашій країні. Я вам раджу всім сьогодні зібратись і піти у відставку,
– вичитував прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Читайте також: НАЗК знає більше, ніж каже, або Чому інтернет-магазини працюють краще, ніж сайт е-декларування

Пораду піти у відставку на наступний день озвучили і її заступники. Хоча прем'єр радив це зробити усім.

Мають піти усі – впевнений і голова Центру протидії корупції. Бо коефіцієнт корисної дії агенції – нульовий. Не спромоглась перевірити жодної декларації ще першої хвилі, а їх в рази менше ніж очікують тепер. ще й сайт "висне".

Безперечно несуть відповідальність управлінці – керівництво НАЗК. Чи треба вправити голову керівнику УСЗ Євдоченку – треба. Бо я не розумію, як так може бути, немає серверів, поганий софт – викликає прем’єр, розповідає "як треба жити" – і за три години все працює. Це що вони за три години програму переписали?
– дивується голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Читайте також: Членів НАЗК звільнити неможливо, – експерт

Зате через збої у роботі сайту та скандалів довкола НАЗК, зітхнула з полегшенням - друга група декларантів. Депутатам сільських рад, поліціянтам та військовим керівникам дали ще місяць на заповнення декларацій.

Наразі сайт працює без перебоїв. А у НАЗК оголосили що почали перевірку декларації Президента.