Про це сайту "24" в коментарі розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Політичний експерт зауважив, що з моменту створення НАЗК, зокрема самого реєстру для е-декларування, виникли технічні проблеми в роботі самої системи. Однак систему, по суті, протиснули. Але після її запуску була купа проблем з функціонуванням, а часу на виправлення ситуації не було. Тепер же на неефективну і сиру технічну проблему із системою е-декларування накладається проблема людського фактору.

При цьому Олександр Леонов наголосив, що проводити ротацію окремих членів НАЗК немає сенсу. Або всі подають у відставку, або все залишається, як є. До того ж, згідно закону, ніхто не може відправити НАЗК у відставку. Є два чітких критерії. Перший – коли члена НАЗК призначають на іншу посаду, тоді, відповідно, його звільняють. Другий найреальніший випадок – коли члени агентства самі подають у відставку.

"Коли голосували закон про НАЗК, то такі критерії вводилися як запобіжник від політичного тиску. Але кожна монета має дві сторони. Крім того, в НАЗК вже заявили, що добровільно у відставку ніхто не піде", – зазначає експерт.

З іншого боку, за словами Олександра Леонова, НАЗК проводить перевірку е-декларацій. Зокрема, по окремим народним депутатам.

Проблема в тому, що за законом важко притягнути когось до реальної відповідальності у зв’язку з е-декларуванням. Є дві причини, згідно з якими наступає відповідальність. Перша – за невчасне подання декларації. Друга – за неправдиві дані. Тому політики і чиновники декларували все своє майно. Якби цю систему вони вважали несерйозною, ніхто б з них не виставляв на загальний огляд свої статки,
– наголосив Олександр Леонов.

Нагадаємо, 29 березня на засіданні Кабміну прем'єр-міністр Володимир Гройсман та голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак обмінялися звинуваченнями. Зокрема, Гройсман закликав членів НАЗК піти у відставку.