Кінець епохи недобросовісності: в Україні почнуть перевіряти роботи науковців на плагіат
В академічних роботах українських вчених багато плагіату. Відтепер роботи науковців перевірятимуть на "індекс цитування" за допомогою української платформи.
Наразі система працюватиме в тестовому режимі, розповів заступник міністра освіти Юрій Полюхович в ефірі програми "Нині вже".
Вам буде цікаво: Багато українських науковців імітують роботу, – Гончарук
Як оцінити вплив науковця на галузь, якою він займається? Потрібна індексація його наукових робіт. У всьому світі існують науково-метричні індекси,
– пояснив Юрій Полюхович.
Українська система відстежуватиме доброчесність робіт науковців не лише з математики чи фізики. За словами чиновника, найбільше плагіату в роботах гуманітарного спрямування.
Там (в гуманітарній сфері), на жаль, засилля плагіату і академічної недоброчесності. Біда з медичними науками. Хто захоче лікуватися у лікаря, який має статус кандидата чи доктора наук в медицині, який списав дисертацію 20-30 років тому?
– запитує посадовець.
Як зараз відстежують доброчесність наукових робіт?Є два інструменти відстеження рівня якості наукової роботи. Міжнародні інтернет-платформи Scopus та Web of Science.
Схоже: Міносвіти оплатило доступ до наукових платформ для більшості українських вишів
Що таке Scopus та Web of Science?
- Web of Science – це платформа, на якій розміщується наукова література та патенти на винаходи;
- Scopus одночасно бібліографічна база даних та інструмент пошуку рівня цитованості наукових статей.