Навчальна програма в українських школах зазнає змін

5 вересня 2023, 14:40
Читать новость на русском

З 1 вересня навчальна програма у школах зазнає змін. Її адаптовують до воєнних реалій, аби діти володіли необхідними у наш час навичками.

Заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків зауважив, що ще минулого року змінили навчальні програми. Цьогоріч теж внесли деякі правки.

Важливо ЗНО для вчителів, навчання стоячи без телефонів: усі головні новації навчального року 2023–2024

Навчальна програма в українських школах зазнає змін

Посадовець уточнив: окремо у школах не викладатимуть предмети медичної допомоги чи мінної безпеки. Їх інтегрували у курси для сьомих та дев'ятих класів.

Ми додаємо нові уроки, які проводитимуть в школах. Наприклад, про те, чому не можна торкатись незнайомих речей на вулиці, як поводитись з вибухонебезпечними предметами тощо. Активно працюємо над зміною предмета "Захист України" для учнів 10 – 11 класів,
– розповів Сташків. 

На першому етапі, за його словами, у програму цього предмета впроваджуватимуть нові компоненти навчання щодо дронів, їхніх особливостей та використання, різновидів.

Незалежно від формату, навчання може бути цікавим та ефективним. Це щодня доводить перша дистанційна школа в Україні "Оптіма", якій довіряють 13 000 родин. Отримайте демодоступ, аби і ваші діти випробували освіту майбутнього вже сьогодні.

Поглиблюємо вивчення, знову ж таки, протимінної безпеки, надання домедичної допомоги. Паралельно навчаємо вчителів, які викладають цей предмет,
– додав заступник очільника МОН.

Важливо В уряді анонсували трансформацію освітнього процесу в Україні

Як вчитимуться учні з 1 вересня в Україні

  • Очільник Міносвіти України Оксен Лісовий розповів, що навчальні заклади в Україні з 1 вересня працюватимуть в очному, дистанційному та змішаному форматах. Рішення ухвалюватимуть на місцях.
  • Так, в Україні роботу відновило майже 13 тисяч шкіл.
  • На навчання повернулися 3 мільйони 951 тисяча учнів. Близько пів мільйона з них мають вчитися офлайн.
  • 84% шкіл мають облаштовані укриття.
  • Якщо батьки не хочуть, аби їхня дитина вчилася очно, можуть перевести її на іншу доступну форму навчання.
  • Якщо укриття школи не може вмістити потрібну кількість дітей та педагогів, варто налагодити позмінне очне навчання, уточнив міністр.
  • На тих територіях, де є загроза життю чи здоров'ю дітей, очного навчання не буде.
  • Педагогічні ради шкіл, до слова, можуть самостійно визначати структуру і тривалість навчального дня, тижня, занять і навіть форму організації навчання.
  • До слова, з початку повномасштабної війни в Україні вже повністю відбудувати понад 500 шкіл, зруйнованих росіянами.