Понад пів мільйона українських учнів досі за кордоном: які поради дало МОН

24 серпня 2023, 16:55
Читать новость на русском

Джерело:

РБК-Україна

За кордоном досі перебуває близько мільйона дітей, які виїхали з України після початку повномасштабної війни. Кількість тих, хто вчиться за сімейною формою, за півтора року зросла у 14 разів.

Таких учнів було майже 5 тисяч у 2021 році і стало близько 65 тисяч у 2022. Як радить вчитися учням-біженцям Міносвіти України, читайте далі. 

Дивіться також Щоб могли навчатися за українською програмою: що вигадав уряд для дітей, які зараз за кордоном

Понад пів мільйона українських учнів досі за кордоном

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов вважає, що для дітей, які випали з навчального процесу в Україні, треба розробляти програми щодо надолуження освітніх втрат. Також створити умови для їхнього повернення на Батьківщину. 

У МОН при цьому уточнили, що на сьогодні понад 506 тисяч учнів продовжують перебувати за кордоном. Тенденція щодо їхнього повернення є незначною. 

Прагнете, щоб ваша дитина здобувала якісні знання, незважаючи на блекаути та інші виклики сьогодення? Щоб заняття відбувалися у цікавій та інтерактивній формі і відповідали вимогам Нової української школи? Це все можна отримати в першій і найбільшій дистанційній школі "Оптіма"! Долучайтесь до безкоштовного вебінару, щоб з перших уст дізнатись про всі умови та переваги навчання в "Оптімі".

Натомість Міносвіти зацікавлене в тому, щоб українські діти не втрачали зв'язок з Україною і мали можливість продовжити навчання на Батьківщині після повернення. 

Читайте Учні-біженці повертаються додому: МОН надало рекомендації щодо зарахування у школи

Як МОН рекомендує навчатися учням-біженцям

Так, МОН рекомендує учням-біженцям такі варіанти здобуття освіти під час дії воєнного стану:

  • очне навчання у школі країни перебування;
  • поєднання очного навчання у школі країни перебування та в українському закладі освіти, зокрема, у Міжнародній українській школі, за дистанційною, сімейною/домашньою, екстернатною формою на вибір;
  • навчання у закладах/класах, які організовані в країнах перебування українцями за сприяння органів управління освітою цих країн;
  • якщо це не суперечить законодавству країни перебування, навчатись тільки в українській школі.