У школах Польщі українську мову вивчатимуть як сучасну іноземну
Джерело:
rmf24.plЗ нового навчального року у польському Любліні стартує реалізація пілотного варіанту викладання української мови. Її вивчатимуть у школах міста як сучасну іноземну.
Поки тривають переговори з міністерством освіти Польщі про викладання української мови в усіх школах країни. Що каже влада Любліна, читайте далі.
Дивіться також Як записати дитину у школу в Польщі
У польських школах українську вивчатимуть як сучасну іноземну
Віцемер Любліна Маріуш Банах розповів, що у школах міста працює близько 100 вчителів з України.
Деякі з них готують оригінальні програми для вивчення української мови. Немає потреби нікого переконувати, що українську мову потрібно запроваджувати як сучасну. Ми тут, у Любліні, не сумніваємося в цьому,
– заявив він.
Також віцемер Любліна заявив, що українську мову в інших польських школах запровадять за згодою батьківських рад. Це гарний крок на майбутнє, вважає він.
Мрієте про престижну професію для своєї дитини? Здобути необхідні знання для швидкого кар'єрного росту допоможе фахова передвища освіта в дистанційному коледжі "Оптіма". Дізнайтеся про напрямки підготовки, умови вступу та переваги навчання на безоплатному вебінарі, що відбудеться 13 червня о 19:00. Доєднуйтеся до зустрічі та розпочніть втілювати свою мрію просто зараз!Все ж, аби нашу мову там викладали на однакових засадах, що й німецьку чи французьку, потрібна базова програма. Її має розробити міносвіти Польщі.
Якби з'явилася ця програма, українську мову могли б вивчати у всіх школах Польщі вже у 2024 році. При цьому обирати для вивчення як другу сучасну.
Читайте Цифра вражає: стало відомо, скільки українських дітей навчається у школах ЄС
Як вчаться українські діти за кордоном
Європейська комісарка з питань внутрішніх справ Ілва Йоганссон заявила, що у школах країн ЄС зараз здобуває освіту близько 450 тисяч українських дітей. Ще частина школярів з України навчається онлайн.
Близько 188 тисяч українських дітей через війну вчиться у Польщі. Зокрема, здобувають освіту у місцевих школах.
Часто батьки старших школярів розчаровані тим, що учні з України не мають рівних можливостей у навчанні і вступі порівняно з місцевими школярами.
- Батьки молодших дітей уточнюють: діти швидко можуть втрачати ідентичність, інтегруючись в іншомовне середовище.
- Більшість при цьому визнає: освіта буде важливим фактором, коли родина вирішуватиме, повертатися в Україну чи ні.