Як поводитися у школі під час повітряної тривоги: для учнів, вчителів розробили спеціальний курс
Джерело:
телеграм Олени ЗеленськоїЗ 1 вересня в українських школах стартувало навчання. Попри війну, у відносно безпечних регіонах діти таки сіли за парти. Так, для учнів, вчителів та батьків створили навчальний курс із порадами, як поводитися під час повітряної тривоги.
Перша леді України Олена Зеленська наголосила, що зараз важливо подбати не лише про фізичну безпеку учнів, а й про психологічну. Для цього і розробили Курс "Психологічна безпека дорослих та дітей під час повітряної тривоги у школі".
Важливо Скільки шкіл в Україні готові до очного навчання і мають укриття
Про що цей навчальний курс
Новостворений навчальний онлайн-курс допоможе дітям і вчителям, а також їхнім батькам підготуватися до повітряної тривоги у закладі освіти та впоратися із різними стресовими ситуаціями.
Так, якщо пролунав звук сирени, школярам та педагогам радять негайно перейти до найближчого укриття.
Також цей онлайн-курс навчить дітей та вчителів:
- алгоритму дій під час повітряної тривоги;
- різновидам реакції на стрес у дітей;
- як впоратись із панічною атакою у дитини;
- вправам для приборкання тривожності;
- як заспокоїти себе і дитину, коли виходимо з укриття.
Де в Україні буде очна система навчання
1 вересня новий навчальний рік офлайн розпочала більшість шкіл у Києві, Львові, Полтаві, Ужгороді, Івано-Франківську, Чернівцях, Вінниці, Луцьку, Тернополі тощо. При цьому в Україні щотижня зростає кількість навчальних закладів, які працюватимуть очно.
За словами очільника МОН Сергія Шкарлета, до 15 вересня шкіл, які мають укриття та є безпечними для учнів, має бути 70%, тобто близько 10 500 шкіл запрацюють офлайн.
Читайте Яка з областей України має найбільше укриттів у школах, садочках і вишах
Обов’язкові нововведення у школах
З 1 вересня у кожній школі також запровадили тренування реакції дітей на сигнал повітряної тривоги. Якщо звучить сирена, діти спускаються в укриття, а вчителі стежать за процесом. У бомбосховищі при цьому мають бути інтернет, стільці, проєктори, стаціонарні телефони, туалет, проведена вода. Також діти в укритті мають мати можливість грати в ігри та відпочивати.
Як навчатимуться діти в Україні – пояснення освітнього омбудсмена Сергія Горбачова: дивіться відео