"Учителі підлаштовуються": у Раді розповіли, чому "гальмує" реформа середньої освіти
Джерело:
"Українське радіо"Реформа середньої освіти "гальмує", адже педагоги здебільшого обирають програми навчання, які максимально схожі на старі. Тож НУШ треба реанімувати.
Про це заявив заступник очільника Освітнього комітету Ради Сергій Колебошин. І додав, що потрібні радикальні міри.
Дивіться також В Україні перевірять знання учнів 6 та 8 класів
Як реанімувати реформу НУШ
Освітянин каже, що у засновників ідеології НУШ були зовсім інші погляди на початку реалізації реформи. Сьогодні система підлаштовується під зовнішні параметри.
Вчителі здебільшого обирають програми, які максимально схожі на старі. Вони підлаштовуються. Тут немає нічого поганого. Бо поки вони дочекаються підручника, поки зрозуміють. Вони думають: "Я потихеньку буду переходити. Може, в наступному класі оберу". Але це не те, що хотілося тим, хто закладав ідеологію НУШ на старті,
– каже нардеп.
Тому, за словами Колебошина, реанімація реформи на часі. Він вважає: потрібні радикальні міри, в іншому разі реформа НУШ буде де-факто імітацією змін.
Нардеп також зазначив, що в Україні діє академічна свобода, тож педагоги та школа можуть створювати власні навчальні програми, які відповідають стандарту. При цьому повинні не забути погодити їх у Службі якості освіти.
Одиниці шкіл по країні користуються цією академічною свободою. На жаль. Здебільшого це роблять наукові ліцеї, традиційно сильні потужні освітні центри,
– резюмував освітянин.
Дивіться також Ексочільник УЦОЯО висловився за те, аби віддавати дітей до школи на рік раніше
Як втілюватимуть реформу НУШ
- З 2027 року школи в Україні перейдуть на 12-річну систему освіти.
- Та спочатку у нашій державі утворять мережу академічних та професійних ліцеїв.
- Пілотний проєкт стартує вже наступного року.
- До 1 вересня 2024 року на місцях мають погодити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів.