"Усі будуть їздити до нас вчитися": у МОН розповіли про трансформацію військової освіти
В Україні розпочалася та триває трансформація системи військової освіти. Відповідну Концепцію у грудні 2022 року погодив Кабмін.
Про це під час брифінгу розповів перший заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко. При цьому уточнив, що військовою освітою в Україні опікується Міноборони.
Читайте Хто з освітян має право на відстрочку від мобілізації
У МОН розповіли про трансформацію військової освіти
Вітренко зазначив, що над розробкою вищезгаданої Концепції працювала потужна робоча група, до якої увійшли і представники МОН.
Концепція спрямована на покращення рівня військової освіти, на її інтернаціоналізацію і запровадження стандартів НАТО в систему української військової освіти,
– наголосив чиновник.
При цьому додав, що трансформація української військової освіти вже триває і є постійною.
Вітренко також переконаний, що після перемоги у війні іноземці їздитимуть опановувати військову справу в Україну – "вчитимуться у наших військових".
Більше деталей розсекречувати заступник очільника МОН не зміг.
Цікаво Хто з випускників може вступати у виші без складання НМТ у 2023 році
Хто з освітян має право на відстрочку від мобілізації
Згідно із законом України, освітяни мають право на відстрочку від служби у Збройних силах, якщо:
- робота у сфері освіти – основний вид праці;
- ставка становить щонайменше 0,75.
До слова, після ухвалення закону №7272 мобілізації не підлягають також учні та викладачі училищ – на рівні зі студентами та викладачами коледжів та вишів.
Так, відстрочку можуть також отримати студенти ПТУ, які навчаються на денній або дуальній формі, а також викладачі ПТУ, якщо вони виконують вищевказані умови.